| George387r7 a întrebat:

Buna TPU, vreau sa imi raspundeti la o intrebare. Aproape toti prietenii mei au iubita sau le place de cineva si ma simt naspa ca eu inca nu am iubita la 17 ani, dar nici nu simt nevoia sa am iubita inca si nici nu am gasit o fata pentru care sa simt ceva mai mult decat o prietenie.E ceva la mine ca inca nu simt nevoia sa am iubit sau ca nu m-am indragostit inca de nici o fata?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Gandeste-te ca fiecare are propriul ritm iar astfel de comparatii nu ne fac deloc bine pe termen lung, fie in adolescenta sau la maturitate. Daca nu ai gasit o fata atunci inseamna ca trebuie sa mai astepti, pur si simplu, nu sa te arunci cu capul inainte, intr-o relatie superficiala, doar asa, ca sa fii in rand cu restul prietenilor/colegilor, sa oferi niste aparente inselatoare.Repet, lasa timpul sa-si faca treaba, vei da si tu peste persoana potrivita, ai incredere!

5 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Daca nu simti nevoia nu are rost sa cauti doar pentru ca si prietenii tai au.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e obligatoriu... La nicio vârsta sa ai pe cineva. Decât forțat doar că sa fii că restul mai bine aștepți să se întâmple natural.

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa cum ai spus si tu APROAPE toti, deci sunteti inca multi care nu aveti si asta este perfect normal, fiindca inca sunteti adolescenti, iar iubitele apar ceva mai tarziu.
Fiecare corp se dezvolta diferit de aceea nu simti inca nevoai de iubite.
Dar toate la timpul lor, ca nu au intrat zilele in sac, esti inca considerat copil, adolescent.

| LoveSleep a răspuns:

Nici 20% din prietenii tai nu au iubita, doar zic ca au.

| DeaconuCorina a răspuns:

Nu este nimic că nu ai iubita la 17 ani. Ai timp și pentru a avea iubita de la 17 ani in sus.