| danyela986 a întrebat:

vreau sa imi spuneti si mie ce parere aveti...deci eu am o relatie cu un baiat de 2 ani si 3 luni, nu stiu daca pot spune 2 ani, deoarece noi am vorbit 1 an jumate pe net asa ne.am si cunoscut, dupa 1 an jumate s-a mutat in orasul meu, sta la camin, zice ca s-a mutat pentru mine, in fine! eu il iubesc foarte mult si cred ca si el ma iubeste foarte mult, el ar vrea sa ma culc cu el dar eu nu prea as vrea pentru ca parintii mei nu ma lasa sa fiu impreuna cu el si daca ar afla ca nu mai sunt virgina ar iesi urat. noi (eu si el ) ne certam intruna din cauza asta, chiar nu stiu ce sa fac.sad voi ce ziceti? ar trebui sa fac sex cu el? am uitat sa mentionez eu am 15 ani si el 18!

Răspuns Câştigător
| NoLiesJustLove a răspuns:

Spune-i ca esti prea mica si ca vrei inca sa iti traiesti copilaria. Spune-i ca il iubesti ca nu vrei sa va despartiti din cauza asta, sa mai aibe si el rabdare si sa se gandeasca si el ca ai doar 15 ani, daca nu intelege asta e lasa-l doar nu o sa iti strici viata pentru gandeste-te ca poate acum te culci cu el dar relatia voastra nu o sa reziste adica nu o sa te casatoresti cu el.

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu ar trebui sa o faci doar de dragul lui, daca tu nu simti nevoia atunci asteapta sa fi pregatita iar daca el nu intelege si se cearta cu tine pe tema asta atunci te las pe tine sa tragi concluzia, oricum decizia iti apartine

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Am sa iti spun cum vad eu lucrurile chiar daca probabil iti va fi greu sa ma crezi. Chiar tu ai spus ca nu crezi ca s-a mutat pentru tine, deci de aici reiese ca te minte. Te minte pentru ca vrea doar sa faca sex cu tine. Nu e normal sa te certi cu el pe tema asta. Tu poate nu iti dai seama. Ai numai 15 ani, vei trece prin multe dar daca faci prostia asta acum, iti va fi foarte greu sa treci peste. Pentru ca el va fi primul, tu vei avea un atasament sentimental mai mare fata de el, sentimentele pe care le ai pentru el se amplifica. O sa vrei sa il ai mereu aproape si mi-e greu sa cred ca acest lucru ce va intampla. Daca ar tine cu adevarat la tine, te-ar astepta oricat de greu ar fi pentru el. Ar trebui sa te detasezi usor de el. Stiu ca este greu dar nu este imposibil. Este necesar. Asta e sfatul meu.

| neutrino a răspuns:

Rolul baiatului este acela de a pacali fata. Cat despre iubire, ai cam incurcat itele, recunoaste asa cum este normal la varsta ta, ca ai o pofta nebuna de a incepe viata sexuala. Despre iubire vorbim atunci cand vei plange ca nu ai avut noroc.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Categoric nu! Daca te-ar iubi precum spune ar intelege ca esti prea mica si nu esti inca pregatita pentru pasul asta. El in schimb se cearta cu tine pe acest subiect,insista si cred ca se foloseste un pic si de santajul emotional. Pune-ti singurica intrebarea: Crezi ca daca te-ar iubi ar proceda in felul acesta dupa ce tu i-ai spus deja ca nu iti doresti sa te culci cu el? Cred,de asemenea,ca esti prea mica pentru el. Diferenta intre voi nu e foarte mare insa el deja se crede barbat, e grabit si nu cred ca va sta sa te astepte. Este foarte posibil sa te binsele daca isi da seama ca tu in continuare esti "pe nu". Cu toate astea, cu toate ca tu il iubesti, nu ceda asa usor presiunilor sale. Cel mai important e sa te simti tu pregatita nu sa i te oferi ca premiu sperand ca nu o sa te paraseasca. Gandeste-te si la propria persoana, pretuieste-te!

| NoLiesJustLove a răspuns:

Nu logic ca nu. Daca te iubeste te asteapta.

| danyela986 explică (pentru NoLiesJustLove):

I-am spus si eu asta, dar zice ca ma asteptat destul, cat sa mai astepte? puppy dog eyes

| NoLiesJustLove a răspuns (pentru danyela986):

Spune-i ca esti prea mica si ca vrei inca sa iti traiesti copilaria. Spune-i ca il iubesti ca nu vrei sa va despartiti din cauza asta, sa mai aibe si el rabdare si sa se gandeasca si el ca ai doar 15 ani, daca nu intelege asta e lasa-l doar nu o sa iti strici viata pentru gandeste-te ca poate acum te culci cu el dar relatia voastra nu o sa reziste adica nu o sa te casatoresti cu el.

| beautifullie a răspuns:

Nu iti putem spune noi ce sa faci. Degeaba iti zic eu ca esti mica pentru sex daca tu iti doresti altceva. Vei face oricum ce vrei.

| sax15tag a răspuns:

Fa, ca doar o viata ai

| Raspcelorcuidei a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat nu te forteaza cu nimic cand va fi momentul si o sa fiti amandoi de acord o sa se intample si gata

| Mihaelutza97 a răspuns:

Esti tanara! Acum barbati vor doar asta! Si nu merita sa iti dai virginitatea atat de usor! Parintii tai au dreptate! Ai incredere in ei si asculta-le sfaturile
!

| zayna a răspuns:

Pai in primul rand esti cam mica pentru a face acest pas care presupune maturitate, intelegere si in al doilea daca te iubeste face ce e mai bine pentru tine, te asteapta happy

| danyela986 explică:

Nu sta cu mine doar pentru asta! ma iubeste stiu sigur asta, dar eu nu vreau sa ma culc cu el si el vrea... nu stiu ce sa fac sad

| e1xtz a răspuns (pentru danyela986):

Mai mult el este vinovat ca si-a fcaut iubita de o varsta neadecvata pentru el..de fapt tu esti copila si doar ai acceptat situatia.el are 18 ani, si e o varsta relativ normala sa vrea si apropiere fizica, dar tu esti mica si nu ai ce cauta cu el(pentru tine scoala si vreun pupat cu vreun coleg prin parc eventual)acum pe bune, eu stiu ca ipocritii pen aici spun ca daca te iubeste te asteapta, dar totusi sa te astepte pana face 21 de ani, sa fcai tu 18. el ar trebui sa termine si sa isi gaseasca pe cineva de varsta lui daca vrea sex

| Vlad_Mari_1994 a răspuns:

Mai terminati ma cu astea k daca o iub trebuie sa o inteleaga etc...si ea daca il iubeste trebuie sa l inteleaga pe el ca are nevoie si asta e....asa ca nu e neaparat un lucru rau!winking