| Adelinaa18 a întrebat:

Buna TPU.Vreau sa stiu daca este posibil un lucru. Daca 2 tineri fac fac "sex pe uscat" este posibil ca fata sa fi ramas insarcinata.(mentionez ca fata avea lenjerie intima si colanti si baiatul lenjerie intima). Multumesc! FUNDA

Răspuns Câştigător
| iamdark a răspuns:

Nu! Ce Dumnezeului ii spuneti nu sunteti constienti? Era imbracata? Nu, stai calma. Daca asta te ajuta sa te calmezi, poti face un test de sarcina!

| Adelinaa18 explică (pentru iamdark):

Nu pot sa evaluez, dar iti multumesc din suflet pentru raspuns!

8 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Ce descri tu e petting, nu sex. Mai citeste despre cum se face sexul si apoi treci la fapte.

| Vögeln a răspuns:

Doamne iarta-ma, numai copii cazuti in cap gasesc pe TPU la categoria asta! straight face
cum vine sexul asta pe uscat?! ori e sex ori e o mare prosteala! Sa va fie foarte clar:
DACA TIPUL SI-A DAT DRUMUL IN FATA, RAMANE INSARCINATA! DACA NU, NU! DACA NU A PENETRAT-O CUM PLM SA FIE INSARCINATA?! straight face

| anamimanonim a răspuns:

Adica el nu o penetreaza? Adica, doar se freaca unul de celalalt... In cazul asta, sigur nu ramane insarcinata.

| Elsker a răspuns:

Nu are cum. E imposibil.

| NickName10 a răspuns:

Mai bine nu v-ati juca cu focul... happy

O singură şansă există de a feri persoana vulnerabilă (femeia) de a fi folosită "temporar" pentru ceea ce are de oferit fizic, pentru a fi abandonată ulterior ca un obiect de "redusă folosinţă" intimă.

Iar acea şansă este IUBIREA – Iubirea de sine: ca ea să se iubească pe sine mai mult decât ar fi posibil să iubească un bărbat. Dacă nu o va face, soarta "obiectului de unică sau redusă folosinţă" o aşteaptă!

Dacă ea nu va avea milă de FERICIREA, de VIITORUL ei, de viitoarea ei FAMILIE, NIMENI altcineva nu o va face! Cu atât mai puţin cel care îi cere ca ea să renunţe la cel mai mare "atu" al ei, pentru ca el să-şi descarce nevoile fiziologice pe acel "atu".

Acel "atu", cel de care va depinde în cea mai mare parte viitorul familiei ei este:
ONOAREA ei, DEMNITATEA ei – adică "exclusivitatea intimă" de care soţul ei va avea ontologică nevoie, fiinţială pentru identitatea lui sufletul iubitei sale...

| dollce94 a răspuns:

Sexul uscat cu hainele pe tine nu poate duce la aparitia unei sarcini. Daca barbatul ejaculeaza in hainele sale, atunci nu exista nici o posibilitate ca spema sa treaca prin haine si sa ajunga in vaginul partenerei. Aceasta forma de sex prezinta foarte putine riscuri pentru bolile cu transmitere sexuala.

| Adelinaa18 explică (pentru dollce94):

Multumesc pentru raspuns!