| Simplyy a întrebat:

vreau si eu cat mai multe sfaturi va rog frumos. In seara asta am vorbit cu baiatul de care imi place, el a intrat pe mine pe mess si m-a intrebat cat am luat la simulare si ne-am dat in vorba. I-am spus ca mi-a placut de el si ca inca nu e sentimentul trecut. Imi pare rau ca el are prietena si o iubeste, e mai rece cu mine si ma doare. Il visez mereu, dar degeaba imi fac sperante cu el pentru ca nu o sa le am. Multe persoane mi-au spus ca nu am sanse la el, dar o gramada de baieti mi-au spus ca arat foarte bine la varsta mea si ca sunt foarte frumoasa, alea alea. Siii nu inteleg de ce el nu ma place, nu stiu ce sa fac, el e ultima mea dorinta! Ajutati-ma va rog!sad *FUNDA*

Răspuns Câştigător
| xlollypop a răspuns:

In primul rand nu conteaza f mult cum arati adica de exemplula mine multi au fost cu mine doar pentru ca ziceau ca. s bunaciune(uite sincer acum cateva saptamana de ex am facut cunostinta cu un baiat(cunostinta insemnand ne-am spus numele, nu mai mult) si dupa gen m-a intr daca vreau si fiu cu el si am acceptat dar lui nu ii pasa gen ce mai fac, cum mai st etc el vroia mai mult corpu meu asa ca este mai importanta personalitatea.eu te-as sfatui sa fi f. de treba cu el si momentan sa nu ii mai marturisesti sentimentele tale pentru ca nu e momentul potrivit si va iesi mai rau.incearca sa afli interesele lui. iar daca afli k de ex e foarte bun le ceva anume fi interesata. apoi de la discutile astea el va vedea k il intelegi, il asculti si poate iti va zice si despre sentimentele lui.succes daca vei iti las idull pe privat si mai putem vb:*succeshappy

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai spus si tu de ce nu te place: fiindca are prietena si asta inseamna ceva pentru el. Iar tu daca te apuci sa-i faci declaratii, desi stii ca are prietena, vei scadea mult in ochii lui, fiindca inseamna ca nu respecti o relatie, fidelitatea.

| Simplyy explică (pentru Brigaela):

Inainte sa aiba relatie (era singur) sa comporta ca in al 9-lea cer cu mine, iar dupa s-a racit brusc, si cand s-a cuplat cu aceasta fata nu a mai vorbit deloc cu mine.

| Brigaela a răspuns (pentru Simplyy):

Probabil l-ai dezamagit cu ceva sau a gasit ceva deosebit in fata asta, ceva ce-si dorea mult intr-o relatie.

| ateuNEGATIV a răspuns:

Co iubeste pe aia de aia

| NeimaginabilA a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

Desi raspunsul e destul de incuiat, cred ca e oe intelesul ei xD

| WhoKnowThat a răspuns:

Corect! Are o prietena si o iubeste. Cand te vei afla si tu in situatia lui vei vedea cum e..Pana atunci te sfatuiesc sa iti indrepti privirile catre altcineva. Si te rog sa nu-mi spui ca nu poti pentru ca daca iti vei mai aduce aminte peste 20 de ani de aceasta situatie vei rade laughing Oricum, multa bafta si tine minte, "timpul le vindeca pe toate"!

| KrmlDudyCarmen a răspuns:

Incearca sa il faci gelos adica:cand treci pe langa el fate ca te pupi cu alt baiat te razi cu el te joci cu el il gadili chesti din astea si dupa aia el o sa vina la tine sa iti ceara prietenia

| Simplyy explică (pentru KrmlDudyCarmen):

Si daca nu are niciun efect sfatul tau? Daca nu ii pasa deloc? Eu ce o sa fac?