| Mary3368 a întrebat:

:X.La un baiat ii place de mine.si tot se tine dupa mine de cateva saptamanii.Si eu il plac impik dar nu mai vreau sa sufarsad. M`am cam gandit sa`mi bat joc de el. E oare mai bine sa-ti bati joc decat sa pui suflet? Eu zic ca e mai bine. Da`ti`mi va rog parerea voastra.Ms.Funda+vot:*

7 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

E bine ca TU sa numai suferi. dar e raw sa sufere altu. daca il placi un pic stai cu el dar nu te implica asa din prima lasa-l sa mai lupte pentru tine.

| crhh a răspuns:

E mai bine sa-i spui ca nu te simti inca pregatita sa fii intr-o alta relatie, sau sa pui suflet si sa-l faci sa inteleaga ca nu o sa-l iubesti in curand, nicidecum sa-ti bati joc. Tie ti-ar placea sa-si bata altcineva joc de tine? Nu prea cred :-) Sa ai o seara placuta si sa te gandesti de mai multe ori inainte sa faci o fapta pe care poate mai incolo o sa o regreti.

| Mann02 a răspuns:

E mai bine sa iti vezi de treaba ta decat sa iti bati joc de cineva, poate si tu la randul tau ajungi "calcata in picioare"... cu putin ghinion poate si fizic(e cineva acolo sus care tine evidenta la toate).
Daca cineva si-a batut joc de tine atunci razbuna-te pe persoana respectiva si nu iti varsa ura pe cineva care poate ca e inocent.

| MâţaD a răspuns:

E cea mai proasta idee sa iti bati joc de o persoana.Sunt unii baieti care intr-adevar merita,cei ce stau cu tine numai pentru anumite lucrurihappy.Ei da,merita respinsi.happyInsa te sfatuiesc sa nu faci asta,deoarece nu stii ce are in cap baiatul respectiv. daca tu crezi ca nu esti suficient de atrasa de el,nu prezinti sentimente, sau crezi ca nu faci fata, mai bine spune-i ca ramaneti prieteni sau ii spui ca momentan nu se poate si daca vrea sa te astepte

| byancutza a răspuns:

Nu e bine sa-ti bati joc de cineva deoarece candva cand te vei indragosti cu adevarat vei pati acelasi lucru pe care l-ai facut si tu pentru ca roata intotdeauna se si intoarcea daca nu vrei sa fi cu el mai bine nu fi si gata dar nu e frumos si nici bine sa-ti bati joc de cineva, crede-ma ca am patit-o pe propria piele fa bine pentru a primi la randul tau bine, si fa rau doar daca vrei si tu sa primiesti la randul tau rautate

| Diux96 a răspuns:

Ce tie nu iti place altuia nu-i facewinking
Daca tie ti-a placea de un baiat.ti-ar place sa stea cu tine doar ca sa isi bata joc de tine.pentru ca nu ar avea curaj sa iti spuna ca nu te place.ai putea trai cu gandul ca nu te iubeste?

| AdkVodka a răspuns:

Nu sunt de acord!