| Andradaaaaaaaa a întrebat:

Buna tuturor, am nevoie de putin ajutor. Pe 1 aprilie am avut ultimul act sexual cu iubitul meu, a fost in mai multe reprize, toate protejate mai putin ultimul unde si-a dat prezervativul jos spre finalul actului, tin sa mentionez ca a facut dus intre aceste reprize si spune ca era curat, nu avea nici sperma si nici lichid preejeculator si ca nici nu si-a dat drumul. Totusi ca sa fiu sigura am luat si o pastiluta de a doua zi. In luna aprilie menstruatia mea trebuia sa apara undeva in jurul datei de 25-26 insa nu mi-a venit si nici luna aceasta nu-si face aparitia, saptamana trecuta mai exact miercuri am facut un test de sarcina si a iesit negativ. Semne ca mi-ar veni, am insa o zi da, o zi nu(durerile de burta, spate, imbalonare) si de aproximativ 3 sapt am o mancarime aiurea in zona intima si o scurgere destul de agresiva, ce ar trebui sa fac?

11 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Trebuie sa ajungi la ginecolog. Pastila de a doua zi dereglează organismul si sanse mari sa ai dereglări hormonale si de aia nu iti vine menstruația. Mancarimile sunt semn de infecție, trebuie sa te testezi ca poate ai luat ceva de la el

| Andradaaaaaaaa explică (pentru AdelinaC):

Stiu ca am probleme hormonale, am de la varsta de 13 ani, anul trecut am facut un tratament cu anti conceptionale pentru ca am ovare polichistice si imi intarzia rau menstruatia, cat timp am luat pastilele imi venea la data fixa doar ca am renuntat sa le nai iau pentru ca nu ma simteam asa bine din cauza lor.

| AliGab a răspuns:

Sa te duci la medic si sa citesti mai atenta prospectul pastilei de a doua zi. Ai o dereglare hormonala de mai mare frumusetea + vreo infectie
Medic ginecolog =secretie si test Papanicolau, iar dupa acestea, te duci iar l medic sa iti spuna ce ai de facut.

Ca un sfat nu lua in gluma pastilele hormonale. Unele chiar pot ucide. Ai grija sa nu mai iei alta.

| AmandinaDragan a răspuns:

Ma ofer sa-l botez!

| Andradaaaaaaaa explică (pentru AmandinaDragan):

Sa botezati ce? Am facut un test de sarcina si a iesit negativ.

| VelicanEmilia a răspuns:

Ai facut o infectie nasoala jos si ar cam trebui sa consulti un ginecolog. Au fost prea multe reprize si probabil de la penetrarea excesiva vaginul s-a iritat si pentru ca nu te-ai tratat, ai facut ceva vaginita, care ti-a modificat flora vaginala. Ia de la farmacie Tantum Rosa si un irigator si fa spalaturi interne de 2 ori pe zi.

| Andradaaaaaaaa explică (pentru VelicanEmilia):

Iar menstruatia mea este si ea afectata din cauza asta?

| VelicanEmilia a răspuns (pentru Andradaaaaaaaa):

Cel mai bine ar fi sa-ti iei un test de sarcina. Desi daca ai luat pastila de a 2-a zi, sansele sunt mici sa fii ramas insarcinata. Eu as pune-o pe baza unei dereglari hormonale.

| Andradaaaaaaaa explică (pentru VelicanEmilia):

Am luat un test de sarcina saptamana trecuta si a iesit negativ.

| ndrxw22 a răspuns:

Sa te gandesti ce nume ii pui copilului

| Andradaaaaaaaa explică (pentru ndrxw22):

Imposibil sa fiu gravida pentru ca am facut un test de sarcina si a iesit negativ.