| Andradaaaaaaaa a întrebat:

Buna tuturor, am nevoie de un mic ajutor. Pe 1 aprilie am avut primul act sexual cu prietenul meu, a fost in mai multe reprize toate protejate si cu pauze intre ele, in ultimul act el si a dat jos prezervativul la sfarsitul actului. Spune ca nu a ejaculat si ca nici nu avea lichid pre ejaculator pentru ca facuse inainte sa incepem iar, am luat si o pilula contracepriva ca preventie pentru orice dar menstruatia mea intarzie luna aceasta destul de mult, tin sa mentionez ca trebuia sa-mi vina la sfarsitul lunii aprilie si pana acum nu mi-a venit, poate fi vorba de vreo sarcina?

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu esti insarcinata, menstruatia nu ti a venit din cauza acelei pastile pe care ai luat o

| Andradaaaaaaaa explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sper sa fie asa, multumesc de raspuns.

| ania a răspuns:

Numai un test de sarcină te poate lămuri sigur, făcut după 5, 6 saptamîni de la ultima menstruație.
Ai fi mult mai fericită dacă pe viitor ai alege să respecți planul Creatorului și ai face sex numai după căsătorie.Prezervtivul e 99% sigur, por avea loc scurgeri imperceptibile pe langă.

| AmandinaDragan a răspuns:

Cred ca da. Casatoreste-te cu el si fii fericita!

| Andradaaaaaaaa explică (pentru AmandinaDragan):

Doamna am doar 20 de ani

| AmandinaDragan a răspuns (pentru Andradaaaaaaaa):

Este perfect normal sa te casatoresti la 20 de ani. Nu-i nimic rau in asta. Sotul meu s-a casatorit cu mine cand implinise 19 ani.

| Andradaaaaaaaa explică (pentru AmandinaDragan):

Eu nu-mi doresc asta inca, vreau sa termin o facultate mai intai iar apoi sa ajung in punctul asta.

| gogugogugogu a răspuns:

Nu, s-a dereglat menstruatia din cauza pilulei.

| Andreea99911818181 a răspuns:

Daca ai luat pastila de a doua zi, sansele sa fii insarcinata sunt mici. cel mai probabil ciclul intarzie din cauza pastilei

| Andradaaaaaaaa explică:

Am uitat sa mentionez ca facuse un dus inainte si ca nu aveam nici lichid pre ejaculator