| Sebastian1990 a întrebat:

Buna tuturor.Am niste dubii si am nevoie de niste pareri ca sa imi dau seama de niste lucruri. Mai pe scurt ca sa nu o lungesc, am vorbit cu o fata o perioada si ne-am despartit deoarece nu prea incapeam printre oameni ca sa zic asa, nu ne-am mai vorbit cateva luni iar intr-o zi m-am trezit ca ma suna cu video, am raspuns si am vorbit, ea are prieten dar ma suna aproape in fiecare zi si printre rasete si alte chestii imi zice ca prietenul ei crede ca doarme si ea de fapt vorbeste cu mine...am intrebat-o direct daca mai simte ceva pentru mine pentru ca altfel nu imi explic cum de e asa sociabila dintr-o data, iar ea zice ca nu si ca ma vede doar ca prieten, aseara m-a sunat si am vorbit 3 ore pe video pana la 3 dimineata, desi ea trebuia sa se trezeasca la 6 jumate.Cateodata se face brusc uitata si nu mai suna cate 2, 3 zile, apoi iar incepe. Lamuriti-ma ce sa mai cred? E posibil sa-i fie dor de mine? Mentionez ca eu cu ea am fost impreuna dupa ce eu ma despartisem de o alta fata care intamplator era verisoara ei, eu nu stiam treaba asta, dupa ce a aflat fosta a facut un circ de milioane si mie si actualei cu care nu mai sunt incat a trebuit sa ne despartim pentru ca o facea de rusine peste tot. Vreau niste pareri ce sa cred? Fata are prieten si zice ca ma vede doar ca amic, dar vorbeste cu mine ore intregi si evita de multe ori sa vorbeasca cu prietenul ei daca o suna in timp ce vorbeste cu mine, zicand ca il suna mai incolo. Vreau niste pareri daca va rog

Răspuns Câştigător
| Laviniarusu59 a răspuns:

Te place mult, asteapta de la tine sa faci eforturi.Inca te vrea daca iti zice despre prietenul ei ca nu l iubeste.Dar nu vrea sa iti zica, se face ca vb alte lucruri.Esti un prieten bun pentru ea.Dar tot pe tine te vrea.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand nu prea aveați ce să despărțiți pentru că nu aveți experiență în relație și durata. Aia te vede ca pe un prieten pentru că te comporți ca un prieten cu ea, eu nu îmi pot explica cum dracu poți să vrei vreo relație de la ea atât timp cât e o panarama basic. Faptul că vorbește cu tine in timp ce e în relație cu ala, nu ții se pare dubios.

| PegassiDoctorulThau a răspuns:

Salut! După o relație de o durata mai lunga de câteva luni intervine o atașare de acea persoana, pentru fete spre exemplu fostul în transforma în bff boy, adica ramane un fel de consilier personal. Este destul de greu de explicat subconștientul fetelor.

| Jasmin3453 a răspuns:

Parerea mea e ca ea are o perioada dificila in relatie si are nevoie sa discute cu cineva... daca ti.a spus ca te vede ca pe un prieten poate ca asa e ....in concluzie esti un fel de pansament pentru neintelegerile din relatia ei

| Sebastian1990 explică:

E cu baiatu respectiv doar de 1 luna, si imi spune ca nu il iubeste, ca i vorbeste mereu despre lucruri exagerate care nu se vor intampla niciodata, ca mama lui i spune de casatorie si chestii de genu, eu cu ea am ajuns sa fim impreuna dupa ce m-am despartit de fosta mea prietena care ma inselase de cateva ori si am aflat tarziu de tot, eram in suferinta pentru ca o iubisem mult, avusem cu ea o relatie de 1 an jumate, dar fata asta verisoara ei a aparut in viata mea in momentu potrivit si a reusit sa imi curme aproape toata suferinta, cand fosta a aflat nu a suportat gandul ca eu as fi cu verisoara ei si a facut tot ce a putut sa ma desparta de ea, a strigat peste tor dupa ea curva, a influentat persoanele din juru ei sa nu mai iasa cu ea, si a cam durut-o ca a fost exclusa de peste tot, mentionez ca mi-a spus intr-o zi fara sa isi dea seama ca a facut o comparatie intre iubitul ei si mine, ca el a tras de ea ca sa faca sex si eu nici macar nu am pomenit sa facem sex si chiar am refuzat-o intr-o seara cand era putin bauta pentru ca nu voiam ca ziua urmatoare sa regrete ca a facut-o, am vrut sa se intample de la sine si cand ar fi vrut ea si sa fie limpede de cap ca vrea nu fortata de bautura

| Sebastian1990 explică:

E cam nasol cu impacarea pentru ca eu sunt sofer de camion si lucrez in strainatate, am plecat din țara inediat dupa despartirea de ea pentru ca nu ma mai tinea nimic acasa, acum parca nu m-as intoarce inapoi fara sa imi demonstreze ca i pasa sau ca vrea o relatie serioasa, si chestia e ca pana si maicasa a zis cand eram impreuna ca sunt cel mai ok baiat pe care la cunoscut.nustiu ce sa fac, am insistat de cateva ori sa scot ceva de la ea dar ea zice ca nu si rade, si isi acopera ochii si nu se uita la mine, nu stiu ce sa fac, cred ca o dispar din viata ei asa brusc fara nici un semn