| ssshhh a întrebat:

Am o intrebare la care as vrea raspunsuri sincere. Eu am vb cu un baiat(x) mai demult sh mi-a zis ca ma place si ca vrea sa ma sarute sh alte din astea dar altcineva(y) mi-a zis ca ma minte x si ca sa stau departe de el dar eu nu am ascultat sh pana la urma m-am convins ca avea dreptate. Oricum eu nu il placeam dar nu stiu imi placea sa vb cu si aveam incredere in el, dar nu cred ca il placeam(de fapt nici eu nu stiu) si cand l-am vazut la noi la scoala zi de zi, in fiecare pauza(mai ales ca sunt la acelasi etaj cu el acum) am inceput sa ma gandesc ca oare atunci dc m-am mintit si chestii din astea, mai ales ca odata cand am stat la un baiat in bratze mi s-a parut ca se uita super naspa la mine(asa mi s-a parut). Ieri l-am intrebat ca ce face sa vad daca imi raspunde pentru ca mai demut (el a zis ca ma place dar dintr-o data nu a mai vb cu mine iar eu nu am insistat ca sa-si dea seama ca nu sunt dependenta de ea) si mi-a raspuns eu -am mai intrebat ddc s-a uitat ciudat la mine si a zis ca nu s-a uitat ac mi s-a parut... Dupa i-am zis noapte buna dar a zis ca asa de repede si am zis ca nu mai stiu ce sa-i zic dar totusi am continuat sa vorbim pana mi-a zis ca i se descarca telu si mai vb noi. Azi nu am vorbit cu el dar eu nici nu stiu adca il plac sau nu dar cred ca nu. Stiu ca eu am inceput conversatia si nici nu stiu dc dar oare acum ce sa fac. Pe de o parte as vrea sa ma razbun, pe alta imi place sa vb cu el dar parca nu-l plac. Si mai demul y a zis ca x a inceput sa tina la mine dar nu stiu ce sa cred... Oare ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Vorbesti cu el, dar regula de aur.nu speri la mai mult si nu pui pic de suflet.
nu ii dai de inteles ca ai mai vrea ceva cu el, cii ii spui clar cum stau lucrurile.
app.razbunarea e o prostie.

5 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Pisicile zbor casa mare tu noi a plouat maine.

Intelegi ceva? Uite, acum ai aflat exact cum ma simteam eu cand ti-am citit textul.

| User a răspuns:

Daca nu era y, z nu avea nici o sansa, dar nici fara z, x nu te mintea deoarece y si z sunt fratistraight face

| Silvia a răspuns:

LOL rolling on the floor
Paaaaa!
Repet : Dacă prostia ar durea...

| PoOfarina a răspuns:

E atat de incurcata povestea asta... Asa ilogica ordinea ideilor, incat, sincera sa fiu, n`am inteles mare lucru.
Dar ma rog... Sfatul meu e sa te gandesti bine ce vrei sa faci, sa te asiguri ca`l placi/ nu-l placi si-apoi sa actionezi. Razbunarea nu`ti va aduce nimic bun, asa ca renunta la planul acesta. Daca intr`adevar il placi si nu vrei sa te razbuni, atunci continua sa vorbesti cu el; poate se va ajunge la o relatie.
Si nu te mai lua dupa gura lumii, pentru ca nu toti iti vor binele. Chiar nu vezi ca nici acel "altcineva" nu mai stie ce sa-ti zica? O data "isi bate joc de tine", acum "a inceput sa te iubeasca". Fii serioasa! oh go on
IA SINGURA DECIZII. Nu te lasa influentata de cei din jur.
Pa, pa!

| madia a răspuns:

Am inteles tot! straight face Crezi ca il placi, dar nu-l placi desi il placi...