| DiaNa357 a întrebat:

BunahappyFUNDA+VOT(le dau foarte repede)
deci...am cunoscut un baiat la ziua de nastere a unei prietene.Ma invitat pe mine si ink ceva priteni pprintre care si el.Atunci eu nu am prea vb nu stiu ce cu el. Dupa aceea noapte un prieten imi zice ca acel baiat i-a spus lui ca crede ca eu sunt draguta.
Bun. a trecut ceva timp (o saptamana cred) si mo invitat la piscina prietenul care mi-a zis ce i-a zis acel baiat despre mine. El mia mai spus ca acel baiat a insistat ca eu si inca o fata sa mergem la piscina.
Am mers iar acel baiat sa comportat super dragut cu mine( ma lua in bratze, se pune pesete mine ca sa ma dea cu apa, isi punea mana dupa gatul meu, ma chema in apa, era atent la ce vb eu si o prietena care a venit si ea).
Bun. dupa aceea m-a intrebat p mess care e nr meu de telefon iar eu i l-am dat iar el mi la dat p al meu, am mai vb chesti(foarte putine) p mess si dupa aia imi trm 2 mesaje(in unul ma intreaba daca am mesaje iar in altul mi-a cerut scuze ca nu mi-a raspuns p mess ca era la masa).
Bun ...tot am mai vb cu el p mess(ma intreba daca imi era frica, ca afara tuna si ploua cu galeata, ma invita in gluma la el acasa la o lebenitza ca era singur si din astea). Intro zi l-am invitat afara, el m-a intrebat daca numai noi 2 iar eu i-am zis ca cum vrea el iar el a zis ca numai noi 2.Pana la urma nu am mai iesit at cu el afara ca trebuia sashi faca bagajele ca mergea a 2 zi la mare.
Chiar cand eu am crezut ca el a plecat il vad p mess si imi zice ca numa seara pleaca la mare, iar eu l-am intrebat daca nu vrea at sa ieshim afara, at el a zis ca poate vine si un prieten comun care sta mai departe putin(eu stau in aceashi zona cu el). Am iesit. El se punea sa stea pe banca intre mine si prietenul acela si ma intreba chesti(la ce liceu vreau si chesti dinashtea), la un moment dat se uita asa fix in ochii mei si eu in a lui. El se mai uita si, cred, la decolteul meu dar asa numai putin.Si in afara de asta nu a facut nimic ca sa cred cai place de mine sa zic asa.
Dupa aceasta el a plecat la mare si peste 3 zile trebuie sa ajunga.
U ce parere ai? Crezi cai place de mine? Ca eu sincer numi dau seama.
Mersi mult ca ai citit atat de mult:*:*:*:*:*
PS:as vrea daca se poate raspunsuri sincere:*

Răspuns Câştigător
| Isabelamaria21 a răspuns:

Bună Yon3,

NU cred că te place,sunt sigură că te place,se vede după gesturi, şi mai ales când a vrut atunci să ieşiţi doar voi 2, dacă nu te plăcea nu cred că îl interesa numărul tău de telefon.

Poate peste o săptămână ne vei spune că eşti cu el! Succes!

5 răspunsuri:
| LarissaMouse a răspuns:

Buna.pai,povestea ta e foarte lunga si putin cam complicata,dar eu cred ca te place foarte mult, pentru ca asa se comporta si cu mine un coleg de la mine din clasa.mi-a facut complimente si mi-a cerut nr si se comporta frumos cu mine si dupa cateva zile m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si l-am refuzat, pentru ca nu imi placea de el.in fine.deci cred ca iii place mult de tine.ar trebui sa vb cu el si sa ii pui niste intrebari care in functie de raspuns iti vei da seama daca te place sau nu.succes in continuare. ceaw!

| DiaNa357 explică:

Va multumesc incredibil de mult ca ati avut rabdare sa cititzi tot ce am scris, stiu ca am facut o groaza de gresheli de gramatica si altele si imi pare rau.MULTZUMESC MULT, v as da la toti funda, dar nu potsad
:*:*:**:*:*:*:*:*:*:*:*:X:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Aaa... in primul rand, ma simt dezorientat: ai scris un text de juma' de pagina. Cati oameni crezi ca au rabdare sa iti citeasca textul? In al doilea rand, pe langa ca e textul lung cat o zi de post mai faci si greseli (de ortografie, cacofonii, de punctuatie etc.). Sa spunem ca te-ai grabit sa iti termini "scrisoarea".
Din ce am citit reiese ca pustiul respectiv odata ce a reusit sa te faca sa il placi, s-a plictisit de tine si cam asta a fost. Cred ca este tipul de baiat care dupa ce isi face o prietena o lasa balta, afisand un comportament nonsalant.
Imi pare rau sa iti spun, dar nu cred ca va mai merge. Adica... daca e sa nu visam cai verzi pe pereti ti-as mai acorda inca 2 saptamani cu el, dupa care iti va da papucii. Cel mai bine ar fi sa vorbiti intr-o zi fata in fata si sa il intrebi daca mai simte ceva pentru tine. Spune-i ca te-ai saturat sa se joace cu sentimentele tale, iar daca nu se hotaraste te va pierde. Totusi, ar trebui sa fi pregatita psihic si emotional si pentru un raspuns in care sa iti spuna ca nu te mai place. Daca asa va fi, nu trebuie sa regreti. A fost doar un sarlatan care s-a "folosit" de tine.
Dar sa fim seriosi: chiar crezi ca urmand indicatiile/sfaturile date de mine si alti useri chiar va merge? Cel mai bine ar fi sa iti asculti inima, dar in acelasi timp sa ramai rationala si cu picioarele pe pamant.
Sper ca te-am ajutat. O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dap sigur te place, si eu sunt intr-o situatie asemanatoare numai ca fata pe care o iubesc uneori e atat de draguta cu mine alteori e rece... dar sigur te place :*

| shadow_7590 a răspuns:

Eu zic ca te place.un baiat nu se uita fix in ochii unei fete si zambeste daca nu e indragostit, crede-ma, sunt baiathappy...se pare ca si el se intreaba acelasi lucru... daca tu il placi si trebuie sa ii spui ca il placi.eu zic ca te place.Bft!