| anonim_4396 a întrebat:

Buna Tuturor...
Am o nelamurire si as vrea mai multe pareri.

Mi-a venit ciclu intarziat cu 4 zile decat normal...in mod normal ma tine 3 zile[4 max] iar de data asta m-a tinut o saptamana.
Chiar daca si-a dat drumu', toate contactele sexuale le-am avut protejate.
In ultima perioada am avut stari de greata...care ma tin ceva timp, apoi "dispar"...si revin,etc.+stari de somnolenta[nu am gripa, raceala]
Am facut un test de sarcina si a iesit negativ.[L-am lasat decat 5 min din 10]
Ar exista o posibilitate sa fi ramas? Ar trebui sa repet testul?

Răspuns Câştigător
| rekinu94 a răspuns:

Nici o metoda de protejare nu este 100% sigura, eu te sfatuiesc sa-ti mai faci o data testul de sarcina.
Insa se poate sa-ti intarzie ciclul si din urmatoarele cauze:
-Ai facut sex cand erai pe ciclu, daca faci asta in urmatoarea luna iti poate intarzia.
-Daca faci sex inaitne cu 1 sapt de ciclu iar iti poate intarzia.
Din aceste caue apar dereglari ale ciclului menstrual.
Mai sunt dar daca zici ca nu esti racita etc, nu are rost sa le zic.
Daca mai vrei sa te lamuresc cu ceva astept sa ma intrebi.
O zi placuta!

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu esti insarcinata unt sigura, ca ti-a venit mai tarziu si te-a tinut mai mult ca de obicei e o dovada solida ca nu ai ramas insarcinata

evenso
| evenso a răspuns:

Nici o metoda de protejare nu este 100% sigura, de asta eu zic sa repeti testul de sarcina din prima urina de dimineata.

| Încrucişătorul a răspuns:

Mai fa cate un test.

| neutrino a răspuns:

Sanse mici, dar sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai dormit destul? Ai mancat regulat? Si faza cu cliclul... este normal ca uneori sa te tina mai mult.

| DonnaEmperatriz a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sar nici o masa...si cu somnul pot spune ca stau binehappy. Multumesc pentru raspunshappy

| anonim_4396 explică (pentru DonnaEmperatriz):

Repeta testul si sa ma anunti happy

| morenaxoxo a răspuns:

Pai eu cred ca din moment ce ti'a venit ciclul nu se prea poate sa fi insarcinata. Dar in orice caz poti sa repeti testul, doar asa ca sa fii mai sigura. Si in legatura cu ciclul intarziat, poate fi doar o dereglare, eu nu l-am avut niciodata regulat happy fiecare cu ale lui.

| DonnaEmperatriz a răspuns (pentru morenaxoxo):

Eu l-am avut mereu regulat de cand mi-am inceput viata sexuala...si "dilema"cu ciclul mi-a pus semn de intrebare deoarece asa i s-a intamplat prietenei mele si acum e insarcinata in 3 luni, primele 2 luni avand menstruatie.Multumesc pentru raspunshappy

| morenaxoxo a răspuns:

Atunci repeta testul si respecta cu sfintenie instructiunile happy bafta

| ASXD32 a răspuns:

Repeta testul. Iar ce a patit prietena ta, ca i-a venit ciclul peste sarcina...sunt cazuri mai rare, iar tu poti avea doar o dereglare! Bafta