| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor, am o problema care ma face sa sufar.
Cu vreo 2 saptamini in urma a facut cunostinta cu un baiat(el are 20), eu(16),am vorbit mult pe facebook,si chiar si acuma vorbim(si pe skype),dar mi-a spus deschis ca are prietena,dar imi spune ca ii place foarte mult de mine,imi face complimente si imi spune lucruri frumoase,mereu ma intelege si parca tine la mine.
Dar i-am spus ca o sa trebuiasca sa faca alegerea pina la urma,si cit mai vorbeam a spus ca a facut alegerea sa fie cu prietena sa, dar apoi a spus ca vrea sa vorbeasca mai departe cu mine si ca ii place de mine, si i-a spus si ei despre mine si ca ii place de mine..si vorbeste cu mine.
Mie imi place de el si m-am atasat de el,dar nu stiu ce sa fac mai departe deoarece sufar mult... ajutati-ma va rog, pentru cel mai bun raspuns, Fundaaa :*

9 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Baiatul e la varsta la care trebuie sa strabata cat mai multe cearsafuri, tu esti rezerva, cand iubita nu-i ofera sex sau ii ofera sex de joasa speta va veni la tine

| sofisis a răspuns:

Isi bate joc de tine si sa fii convinsa ca iubita lui habar nu are de tine.
Oricum e admirabil ca ti-a spus ca are pe cineva si ca nu te vrea... putea sa profite de tine.
Te place ca persoana dar atat. Nu vrea nimic romantic cu tine. Detaseaza-te de el!

| infinityskylines a răspuns (pentru sofisis):

Eu am vorbit cu prietena lui, si ea chiar mi-a spus ca stie de mine(

| sofisis a răspuns (pentru infinityskylines):

Stie ca ce? Ca iubitul ei vorbeste cu o alta?
Esti tu asa sigura ca ai vorbit cu iubita lui? Eu m-as mira...sincer.
Oricum ar fi...nu are nici un fel de intentie la adresa ta acest baiat si daca continui sa vorbesti cu el, o sa suferi. Pentru ca nu o sa te poti detasa de ideea de a fi cu el.

| infinityskylines a răspuns (pentru sofisis):

Deci sa ii spun ca sa raminem doar prieteni, sau cum sa ii zic?

| sofisis a răspuns (pentru infinityskylines):

Nu.
La ce naiba iti trebuie prietenia lui?
Iesiti? Socializati? Suntetu cumva "prieteni virtuali". Nu vad de ce are rost sa tii legatura cu el.

| MSAna a răspuns:

Ramaneti prieteni nu neaparat iubiti. Cauta oe cineva intre timp daca esti obsedta de el. Ai 16 deci poti face contact vizual cu multi, iti permiti si plimbari in oras care te avantajeaza. Ideea e sa nu te mai atasezi de el daca nu stie pe care sa aleaga.

| girl16 a răspuns:

Daca acest baiat te cauta si iti face complimente desi are o prietena este foarte clar si sigur ca este un egoist si nu este serios nici cu ea, nici cu tine. Cel mai probabil ii lipseste ceva si cauta asta la tine. Tu spui ca suferi si te inteleg dar momentan sunt sigura ca nu il iubesti, ci esti pe cale sa te indagostesti, asta daca o sa continui sa mai conversezi cu el. Eu am 23 de ani si am trecut printr-o experienta asemanatoare dar si acum regret ca nu am spus stop cand a trebuit. Sfatul meu ar fi sa renunti spunandu-i ca tu nu ai nevoie de asa ceva pentru ca, crede-ma nu ai si meriti mult mai mult. Dar daca nu vei face asta, pentru ca te vei simti singura sau iti va lipsi, te inteleg pentru ca asa suntem, pana nu ne lovim noi sa simtim durerea parca orice sfat nu e indeajuns. Inainte sa iei o decizie, as vrea sa te rog sa urmaresti acest video, este in engleza din pacate nu l-am gasit tradus dar sper sa iti fie util;) Iti doresc succes si multa putere! https://www.youtube.com/watch?v=uWi5iXnguTU