| anca35 a întrebat:

Am si eu o mica problema.De 2 ani imi place de un baiat care este cu 5 ani mai mare decat mine dar asta nu e o problema chiar asa de mare. El vorbeste cu mine si pe mess si fata in fata si face chestii copilaresti! Ma striga, vrea sa-mi puna piedicahee hee. Pe mess imi trimite emoticoane! Nu stiu ce sa fac. Oare sa-i spun ca imi place de el?

4 răspunsuri:
| multimoak a răspuns:

Fii atenta sa nu-l sperii... El poate te considera o maimutica prin care uita de griji si are cu ce sa se amuze. Chiar daca are o parere buna despre tine, il poti speria foarte usor si poate nu vei mai avea acces la el nici ca prietena.
Lasa lucrurile sa decurga de la sine, aproprie-te de el, dar nu cu pasi grabiti. Fa-l sa faca el primul pas... Asa e mult mai sigur pentru amandoiwinking
Succes!

| validana a răspuns:

Da. Cel mai bine asa ar fi.Nu fi timida. Dar in schimb te rog ai mare grija. Unii baieti in ziua de azi, stiu doar sa isi bata joc de fete si de sentimentele lor.Inainte de ai spune respectivului ca il placi, afla cat mai multe lucruri despre el si verifica daca intr-adevar te simpatizeaza sau doar glumeste.Afla daca este un baiat de incredere si daca merita sa ii fi alaturi.Mult succes!

| mikaela25 a răspuns:

Buna...la fel am patit si eu, dar eu nu m-am lasat pana nu a fost al meu:d, asa ca bafta.si app nu ii spune ca iti place de el, mai intai fa-l sa moara dupa tine, si gata e al tau...stiu ce spunlaughing. bafta, bafta. pop

| anca35 explică:

Asta ma gandeam si eu... poate isi bate joc de mine dar cand s-a despartit de prietena lui mi-a spus happy