| Michiiiiiiiiii a întrebat:

Am si eu o 'problema', daca se poate considera una.
Cea mai buna prietena a mea [ 15 ani] sta cu un tip de 22 de ani, luni seara tipu' a venit la ea acasa, eram si eu prin preajma si m-am dus pana la ea, am intrat am dat un;"Buna", ca tot omu' si m-am asezat pe pat langa baiat, a dat drumul televizorului. iar cea mai buna prietena a mea se aseza in 'poalele' lui. si muta canalele non-stop, baiatul se holba la mine si imi zambea... m-am simtit rusinata. prietena mea a vazut ca se holba si i-a atras atentia in gluma. Mai tarziu am iesit in oras. ne-am plimbat. am iesit la o inghetata. si a venit vremea sa ajungem si acasa. baiatul a tot insistat sa ma conduca pana acasa. m-am simtit penibil, de-a dreptul penibil! Faza e ca. fratele iubitului prietenei mele ma place. are 24 de ani, iar asta ma deranjeaza putin. sau putin mai mult. si ne-a invitat la o inghetata... sincer nici nu vreau sa aud de asa ceva. nu-mi sta capul la nimic. bunica mea a murit, tata are probleme, matusa-mea e in spital. Totul imi iasa ca naiba de cand m-am despartit de fostul'. Si decat sa-l fac pe baiat sa sufere mai bine stau pe locul meu, e super de treaba. prea de treaba.
Dar am sarit de la subiect. Cand auzii iubitul prietenei mele ca ne simpatizam [eu si fratele lui], a inceput sa se certe cu ea si i-a inchis telefonul in nas. Am impresia ca simte ceva pentru mine. dar vreau sa fie doar in gandul meu. nu vreau sa-mi pierd cea mai buna prietena! Ar trebui sa ma indepartez? Chiar nu stiu ce sa fac! Orice sfat e bun venit! Multumesc celor care si-au risipit trei minute din timpul lor pretios pentru a-mi citi intrebarea. O zi frumoasa tuturor!

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Aia sunt prosti care vor sa faca sex cu minore, arata-le ca nu esti proasta ignorandu-i.

| darrio2007 a răspuns:

Mai copii.Vedeti-va de scoala.Ce cautati voi cu baieti de 24 de ani? Intr-o zi am sa va vad pe la televizor ca ati fost racolate pentru cine stie ce prostii prin tari straine.

| Michiiiiiiiiii explică (pentru darrio2007):

Dragule, tipu' e de treaba, de fapt, nici nu stiu daca mi-ai citit postarea pana la capat thinking Oricum, merci de sfat.

| darrio2007 a răspuns (pentru Michiiiiiiiiii):

Sa stii ca ti-am citit postarea pana la capat.Si daca nu iti place raspunsul meu este pentru ca nu acest raspuns ai fi vrut sa il primesti.Sa stii ca nu intru pe TPU sa culeg corcoduse.Incerc sa ajut.Atat cat pot. Oricum, multumesc pentru raspuns. Draga.

| Michiiiiiiiiii explică (pentru darrio2007):

Posibil sa o fii citit, dar ai sarit peste partea cu :'Orice raspuns e bine venit.' happy. Fiecare are dreptul la a spune ce gandeste, si-mi place ca ai spus ce-ai gandit, oricat de dur a sunat, iti multumesc pentru ca mai avertizat. O zi frumoasa, dragule!

| FORMULADTI a răspuns:

Citi ani ai tu? Ce catauti voi fete de 15 ani in bratele baietilor de 22-24 de ani? Doamne... si apoi scriti plingeri ca va violeaza!

| ursachy a răspuns:

Ia si fa-i sex oral laughing si atunci iti dai seama daca ii placea de tine

| Corinnààà a răspuns:

Încercaţi să vă daţi dispărute ceva vreme adică să nu vă mai vedeţi cu ăia. Pe bune acum ce îi arde prietenei tale? Un copchil?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.Pfff,ce situaţie complicată.E bine însă, că nu simţi nimic deosebit pentru iubitul prietenei tale.Acum,sincer,îţi spun cum aş proceda eu, pentru că nu am prea întâlnit cazuri de genul în viaţa reală.Ăă.aş vorbi cu prietena mea şi i-aş adevărul.Nu merită să continue relaţia cu cine care nu ţine la ea cu adevărat.Adică,e evident că tipul are ceva sentimente pentru tine.Reacţiile sale, privitul ''excesiv'', insistenţa lui, chiar zi modul în care îţi zâmbea îl dă de gol. Spune-i aceste lucruri prietenei tale pentru a afla adevărul.Da, e posibil ca relaţia ta cu dânsa să se răcească o perioadă, dar va realiza într-un final că a greşit când s-a combinat cu el.

Mult succes şi o zi frumoasă în coontinuare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu prietena ta, nu te baga in alta relatie deocamdata si asteapta putin sa se linisteasca apele, apoi probabil vei fi mai ok si mai putin stresata. Orice ai face nu te baga intre doi frati pentru ca ii vei face sa se urasca reciproc si nu e ok. Cat despre prietena ta, ea probabil se va supara putin sau putin mai mult...dar cand va realiza ca a gresit probabil va gandi altfel...

| ilovei a răspuns:

Parerea mea este ca te place. cred ca cel mai bine ar fi sa eviti sa te mai intalnesti cu prietena ta,atunci cand e cu el. daca se cearta sau se despart,e clar ca vroia doar sa fie in preajma ta. daca lucrurile intre ei continua si merg bine,atunci ar trebui sa incepi din nou sa iesi cu ei,iar daca lucrurile redevin la fel,atunci sa porti o discutie cu el,intre patru ochi. si pe fratele lui de ce il refuzi? acorda-i o sansa,poate te va ajuta sa treci mai usor peste probleme. bunica e bine unde este acum, tata isi rezolva problema ori ai tu iubit, ori nu, iar matusa se va face bine, poate chiar se va bucura sa auda ca ai un iubit. bafta!

| bellatrix24 a răspuns:

Poate si el se simtea rusinat pentru ca prietena ta statea in bratele lui cu tine de fata si a incercat sa te faca sa te simti ok. De obicei baietilor nu le plac gesturile de genu cu altcineva de fata. Problemele familiei tale se vor rezolva nu trebuie sa iti faci griji. Si daca te-ai despartit de fostul nu inseamna ca nu mai sunt baieti pe lume. Sunt crede-ma si inca o groaza! Iar daca simti ceva pentru baiatul de 24 de ani si daca zici ca el e ok poti incerca sa iesi cu el. Nu trebuie sa te inchizi in casa! Hey viata e frumoasa desi uneori sunt urcusuri si coborasuri! altfel daca ar fi totul prea frumos poate ar fi plictisitor sau fara farmec! Fruntea sus!

| darrio2007 a răspuns (pentru bellatrix24):

Posibil sa se simta rusinat. Daca prietena ei o fi sarit pe el.

| Vaipers a răspuns:

Ar trebui sa ramaneti prietene si sunteti tinere o sa mai aveti iubiti

| AssasinulNegru a răspuns:

Iti sugerez sa nu te indepartezi de prietena ta si sa te sinti bine pentru ca esti inca tanara si nu ai vrea sati termini viatea stand pe canapea cu 2 mate. dar stiu cum te simti si imi pare rau de familia ta. si ai mei sau desparti acum 7 ani cand aveam 8 ani si mam simtit foarte rau mersi ca mai ascultat