| SufletSensibil a întrebat:

Buna tuturor.
Am si eu o problema.
Prietenul meu, sau fostul (nici nu mai stiu in ce stadiu se afla relatia noastra) se intoarce saptamana viitoare din Italia.A fost plecat 2 luni jumate. Dupa ce a plecat, lucrurile sau cam racit intre noi.Eu il iubesc foarte mult si nu stiu cum o sa reactionez cand o sa ne intalnim.As vrea sa fiu tare si sa ii dau de inteles ca desi il iubesc, nu pot sa traiesc in continuare asa, cu comportamentul putin rece a lui si cu distantarea asta dintre noi.Sunt lucruri frumoase care ne leaga, am trecut prin multe impreuna si nu as vrea sa renunt la noi asa usor.Cum sa ii spun ca mi-as dori ca el sa se gandeasca bine ce vrea si ca ar fi bine sa lasam fiecare de la noi daca vrem sa ne fie bine? O sa ziceti sa ii spun pur si simplu dar problema este ca eu ma cam pierd cu firea cand sunt cu el si mi-e frica sa nu las iar doar eu de la mine cum am facut de multe ori.Voi ce credeti ca ar trebui sa fac?
P.S. : eu am 19 ani iar el 18
Multumesc

6 răspunsuri:
| season0ver a răspuns:

In acelasi stagiu sunt si eu. cu actuala sau fost nici eu nu stiu cum sa iau problema in mana..suntem sau am fost. 3 ani impreuna. eu sunt plecat in afara si ne certam intr'una numai ganditi'va ca mi-a venit factura 450 de euro. distanta cam strica relatiile parerea mea, e simplu ala care e plecat nu se poate distra ca cel din tara. ala care e in tara isi gaseste anturaj nou isi schimba mentalitatea daca mai are parte in anturaj si de persoane care sufla in ureche. e de rau. acum depinde situatia ta nu ai spus'o in deplin. daca te simti cu musca pe caciula intr'un fel sau altu atunci e cam naspa dar daca nu ai nimic pe constiinta sa zic asa atunci totul ar trebui sa decurga normal. iti urez multa bafta.

| SufletSensibil explică (pentru season0ver):

Faza e ca nu stiu cum sa ii spun ca as vrea sa se schimbe pentru ca mie mi se pare ca doar eu lupt pentru noi si as vrea sa mai lase si el din orgoliu

| season0ver a răspuns (pentru SufletSensibil):

Fix in aceeasi postura sunt si eu ...eu tot incerc sa lupt de 6 luni de cand ne tot certam. cheia inca nu o pot gasi. i'am propus acum 2 zile cand am vb ultima data sa vina la mine 1 saptamana. si poate ne impacam. poate eu unu nu stiu ce sa mai zic si ce sa mai fac..simt ca doar eu incerc sa salvez cei 3 ani ma simt ca si cum eu sunt singurul care se zbate cand de fapt pare ca nu mai am pentru ce anume sa ma zbat.

| season0ver a răspuns (pentru SufletSensibil):

Incearca sa ii dai anumite motive pentru care vrei sa salvezi situatia si pentru care vrei sa lupti ca daca taci din gura. o sa te trezesti ca mine dupa 6 luni. cu foarte multe regrete de genu. daca lasam si eu de la mine. daca taceam si eu putin. daca nu ii mai puneam atatea intrebari. daca daca daca. asa ca traieste clipa si spune-i in fata pana nu e prea tarziu. parerea mea, iti urez multa bafta.

| anca88 a răspuns:

Stai linistita cand o sa va intalniti o sa vina totul de la sine.nu iti fa probleme ca orisicat atunci de emotie nu stii ce mai zici.lasa-te purtata de val.eu il cunosc pe sotul meu de 7 ani.la inceputul relatiei a plecat 1 an nu doar 2 luni.si mereu ne certam, dar am trecut peste era distanta de vina si acum suntem fericiti impreuna in strainatate.succes sa imi zici ce ai facut

| SufletSensibil explică (pentru anca88):

Multumesc mult.O sa iti spun cu siguranta. Sper sa fie bine