| SufletSensibil a întrebat:

Buna tuturor.

Am si eu o problema.

Prietenul meu, sau fostul (nici nu mai stiu in ce stadiu se afla relatia noastra) se intoarce saptamana viitoare din Italia.A fost plecat 2 luni jumate. Dupa ce a plecat, lucrurile sau cam racit intre noi.Eu il iubesc foarte mult si nu stiu cum o sa reactionez cand o sa ne intalnim.As vrea sa fiu tare si sa ii dau de inteles ca desi il iubesc, nu pot sa traiesc in continuare asa, cu comportamentul putin rece a lui si cu distantarea asta dintre noi.Sunt lucruri frumoase care ne leaga, am trecut prin multe impreuna si nu as vrea sa renunt la noi asa usor.Cum sa ii spun ca mi-as dori ca el sa se gandeasca bine ce vrea si ca ar fi bine sa lasam fiecare de la noi daca vrem sa ne fie bine? O sa ziceti sa ii spun pur si simplu dar problema este ca eu ma cam pierd cu firea cand sunt cu el si mi-e frica sa nu las iar doar eu de la mine cum am facut de multe ori.Voi ce credeti ca ar trebui sa fac?

P.S. : eu am 19 ani iar el 18

Multumesc

4 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Eu sa-i zici exact ce simti si nu mai lasa de la tine ca altfel el nu iti va oferi foarte multe de acum incolo. Pe langa asta sa stii ca ai toate sansele sa te insele si sa te foloseasca pe parte emotionala.

| Sara67 a răspuns:

De obicei intr-o relatie trebuie sa oferi dar sa si primesti in acceasi masura.Vezi ce-ti poate oferii el.

| sanziana19 a răspuns:

Trebuie sa i spui ce ai de spus fara sa te pierzi cu firea, pentru ca el va face ce vrea din tine daca te vede asa tacuta.impunete si spune-i ce te deranjeaza.iar daca nu se schimba nimic lasal.baieti sunt garla, iar tu esti tanara si o sa mai ai ocazia sa cunosti si altii mult mai buni ca el

| izabell12345 a răspuns:

Buna, multe fete sunt asa cand vine vorba de a-si exprima dorintele intr-o relatie se pierd cu firea si nu stiu ce sa mai zica cel mai simplu lucru e sa-i spui sincer tot ce iti trece prin cap spune-i despre racirea care s-a produs intre voi si incercati sa remediati problema nu e ok sa va despartiti pentru un asemenea motiv poate el nu e constientizeaza ca e mai rece cu tine si de aceea tu trebuie sa il pui la curent cu tot ce simtii.Succes!