| SufletSensibil a întrebat:

Buna tuturor.

Am si eu o problema.

Prietenul meu, sau fostul (nici nu mai stiu in ce stadiu se afla relatia noastra) se intoarce saptamana viitoare din Italia.A fost plecat 2 luni jumate. Dupa ce a plecat, lucrurile sau cam racit intre noi.Eu il iubesc foarte mult si nu stiu cum o sa reactionez cand o sa ne intalnim.As vrea sa fiu tare si sa ii dau de inteles ca desi il iubesc, nu pot sa traiesc in continuare asa, cu comportamentul putin rece a lui si cu distantarea asta dintre noi.Sunt lucruri frumoase care ne leaga, am trecut prin multe impreuna si nu as vrea sa renunt la noi asa usor.Cum sa ii spun ca mi-as dori ca el sa se gandeasca bine ce vrea si ca ar fi bine sa lasam fiecare de la noi daca vrem sa ne fie bine? O sa ziceti sa ii spun pur si simplu dar problema este ca eu ma cam pierd cu firea cand sunt cu el si mi-e frica sa nu las iar doar eu de la mine cum am facut de multe ori.Voi ce credeti ca ar trebui sa fac?

P.S. : eu am 19 ani iar el 18

Multumesc

3 răspunsuri:
| Krissツ a răspuns:

Pai spune-i ca vrei sa fiti prieteni si nimica mai mult, poate la inceput va reactona ca vrea sa fie cu tine sau asa ceva dar dupa ce il lasi putin o sa inteleaga unde ii e locul ca un prieten si nimic mai mult linga tine. sper ca te-am ajutat big grin

| SufletSensibil explică (pentru Krissツ):

Nu cred ca ai inteles.Eu nu vreau sa fim prieteni. Vreau sa fim iubiti in continuare dar nu stiu cum sa ii spun ca as dori sa mai lase din orgoliu si sa se implice mai mult in relatia asta

| Mimi19 a răspuns:

Nu iti fie teama de sentimentele tale pur si simplu spune-i ce simti si ce iti doresti de la el si de la relatia voastra.Acesta este cel mai bun sfat pe care ti-l poate da cineva.Ascultati inima nu trebuie sa te iei dupa cineva anume. Faci doar ce simti tu si ce crezi ca e mai bine pentru tine.Multa bafta, sper sa te ajute cumvawinking