| BlackAngel97 a întrebat:

Buna tuturor.Ce parere aveti despre persoanele care sunt intr-o relatie dar se despart de aceea persoana pentru alta? Vi se pare normal sa iti schimbi sentimentele pentru o persoana? Ce credeti ca ar trebui sa faca o persoana care fiind intr-o relatie se gandeste la altcineva?

Răspuns Câştigător
| ilovei a răspuns:

Pai sa fi intr-o relatie cu X si sa te indragosti de Y e un lucru omenesc, normal. Sa il parasesti pe X, pentru. Y, din nou, este un lucru bun. Decat sa fie cu amandoi, si isi bata joc de 3 persoane,de X si Y,plus de persoana ei/lui,mai bine asa. Nu este un lucru anormal,chiar daca X sufera de cele mai multe ori,decat sa fie mintit/-a mai bine asa. Si atunci cand o persoana este intr-o relatie cu cineva, si se gandeste la altcinevalaughing, nu este frumos, dar nu avem ce facesad. Inimii nu ii poti comanda, te indragostesti pe loc, fara programare!

| BlackAngel97 explică (pentru ilovei):

Mersi mult pentru raspuns.Eu sunt in aceasta situatie si nu vreau sa il fac pe "x" sa sufere dar nu stiu daca s-ar putea intampla ceva cu "y" laughing.Eu cred ca ar trebui sa ma despart de "x" pentru ca nu vreau sa il mint.Mersi pentru sfaturi :*.

3 răspunsuri:
| eugeneuu a răspuns:

Este ceva normal...un om sanatos psihic nu iubeste mai mult de 2 ani, dupa aceasta perioada intervine acomodarea, atasarea de persoana respectiva dar daca stii sa scoti din relatie monotonia aceea care intervine dupa ceva timp in aproape fiecare relatie totul o sa fie ok

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Oarecum mi se pare normal.E firesc ca dupa un timp intr-o relatie sa intervina plictiseala iar sentimetele sa paleasca.Atunci cauti pe altcineva pentru a scapa de pllictiseala si te desparti de persoana de dinainte. Nimic nu dureaza vesnic, are un inceput si un sfarsit, oricat de frumos ar fi