| beauty a întrebat:

Ce parere aveti despre o astfel de relatie: un cuplu sta impreuna ceva timp dupa care se despart, fiecare isi gaseste pe altcineva, dupa un timp iarasi se intorc unul la celalat iarasi stau impreuna, dupa care iar se despart, iarasi sta fiecare cu altcineva, dupa care iarasi sunt impreuna. Bine cei doi stiu asta ca in timp ca ei nu am mai fost impreuna, fiecare a mai avut pe altcineva. Credeti ca exista iubire intre cele doua persoane? Asta o stiu dintr-un caz real nu e inventat. Daca chiar se iubeau de ce s-au despartit de atatea ori si au mai stat si cu altcineva? Ce raspuns aveti la aceasta intrebare? Sau voi v-ati mai intoarce la persoana respectiva stiind ca a mai fost cu altul, alta?

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Sa lasam telenovelele in pace. Si pe Bahmuteanca. Nu, nu-s de acord cu asa ceva. Iubirea e ceva pur, nu un du-te, vino, azi te iubesc, maine sunt cu altul iar poimaine sunt din nou in bratele tale.

19 răspunsuri:
| liz23 a răspuns:

O parerea, ar fi ca e ceva intre ei, dar fiind constienti ca viitor nu va fi ca si relatie, se mai bucura de cateva momente frumoase impreuna.Nu pot spune ca e o relatie bolnava doar ca se traieste din amintiri, din ce a fost odata, nu exista taria de a merge mai departe.Nu e de condamnat, fiecare e liber sa aleaga dar consecintele sunt luate in considerare de putine ori.

| Arthur a răspuns:

Daca sunt maturi este o relatie bolnava! Probabil singurul lucru care ii aduce impreuna este sexul.Nu au prea multe lucruri in comun, plictisinduse total in afara patului.

| JeSa a răspuns:

O parere de regret, deoarece nu esti un obiect ca celalalt sa se foloseasca de tine, iubirea inseamna doua suflete in unu(implica sacrificii, reciproce), in fine e ceva delicat ce tine de suflet. ...is imaturi.
Bye, Jessy

| bluesky a răspuns:

Posibil sa fie iubire, doar ca se plictisesc...sau totusi nu cred ca e iubire... poate e dor de cealalta persoana, chiar nu stiu ce sa zic. M-as intoarce daca il iubesc!

| simoSTAR a răspuns:

Da, posibil sa existe iubire intre cei doi, altfel nu se mai cautau desi fiecare are pe altcineva. oamenii se despart chiar daca se iugbesc. uneori orgoliul este mai presus de orice alta simtire.cred ca fiecare isi cauta alinare in altcineva dar se mint singuri din moment ce se intorc la vechea iubire.cred ca ar trebui sa ia fiecare o hotarare ca prea se linge unde se scuipa(scuze de expresie) si daca chiar se iubesc atat, sa se impace si sa nu ii mai foloseasca pe ceilalti ca ei au ma mult de suferit.

| aniohetova a răspuns:

Parerea mea este ca cei doi se iubesc, dar au niste orgolii multe prea mari ca atunci cand se cearta cineva sa lase de la el si din acest motiv se despart, iar faptul ca de fiecare isi gasesc pe cineva, este doar ca sa-l faca gelos pe celalalt, si ca sa se tachineze, sa uite unul de celalalt, dar avand in vedere ca sentimentele sunt atat de puternice se intorc unul la celalalt. Sfatul meu ar fi sa inceteze cu astfel de copilarii pentru ca le strica relatia si isi bat joc si de sentimentele celorlalti cu care umbla, dupa ce se despart. Doar din orgoliu fac si pe altii sa sufere, sa nu mai fie atat de egoisti si sa nu se mai gandeasca doar la ei, ci si la ceilalti.

| ÅñdRa a răspuns:

Cred ca sau cam plictisit unul de altu. Cel mai bine ar fi sa se desparta asa nu e nici o relatie, si daca chiar se iubesc sa nu se mai desparte

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Hmm ce caz.Eu m-am despartit de prietenul meu de vreo 2 luni imediat.Nu as accepta sa mi se intample acest lucru.Cred ca de fapt amandoi sunt imaturi.Nu vor sa accepte ca o relatie nu se bazeaza pe despartire. Cred ca nu exista iubire, sunt nesiguri.Am trecut si eu prin ceva de genul. Dar este posibil sa se iubeasca, insa nu au suficienta maturitate.Nu cred ca m-as mai intoarce la el.Pt ca daca de la inceput nu merge, un nou inceput nu-l mai gasesti langa aceeasi persoana.

| AldanaBlue a răspuns:

Cand iubesti si suferi nu te arunci asa hop-top in alta relatie cand de abia te-ai despartit de cineva. Stiu persoane care s-au certat, s-au despartit, dar nu au implicat si pe altii in amalgamul asta.
Nu e iubire, e circ fara bani, dar fiecare cu viata lui si cu modul lui de a privi si intelege dragostea si o relatie. Daca amandoi vor asta, asta e. Vor vedea mai tarziu cum va fi. Mie imi pare sincer rau de ceilalti care s-au implicat intr-o relatie cu aceste persoane.
"Unde scuipi, nu mai lingi" -parca asa era.

| daniDeeDee a răspuns:

Aoleu`... e cam aiurea. big grin

nu stiu ce sa zic, cred ca da. happy

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Treaba-i buna! Ei se cunosc unul pe altu, isi cunosc sufletul. Eu m-as intoarce daca as iubi fata.

| Piscotel a răspuns:

Cred ca se impaca doar pentru ca exista placerea aia enorma ca ai recuperat ceva... dupa care dispare si nu-si mai gasesc locul unul langa altul.
Cele doua persoane nu sunt facute una pentru cealalta si tocmai de aceea nu vor fi fericiti happy. Cine naiba isi doreste sa treaca prin atatea despartiri si impacari...si sa mai implice si alte persoane in procesul asta?

| Simonaa5 a răspuns:

Are dreptate " flav"

| di@n@ a răspuns:

Ei dau dovada de imaturitate; ar trebui sa reflecteze serios asupra relatiei, este pacat pentru ca timpul trece si vor pierde multe lucruri frumoase pe care ar putea sa le faca impreuna.

| smb a răspuns:

Depinde. Daca nu mai da nici un semn de viata, macar sa ma salute, sau sa se uite la mine cand ma vede inseamna ca cu fata cu care e, se intelege mult mai bine si pentru mine nu mai simte nimic deci nu ma-si intoarce chiar daca m-ar intreba dar daca ma cauta chiar daca e cu cineva si nu ma lasa in pace, da m-as impaca pentru ca da dovada ca tine la mine. Pa pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crazy love:X da se iubesc alt fel nu s-ar mai împăca de atâtea ori.Sunt prea orgolioși, nu lasă de la ei, nu știu sa se aprecieze, sunt 2 caractere tari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Se vede lipsa de maturitate, te împaci, te desparți, iar te desparți și tot așa!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai initial s-au iubit.Si probabil ca a fost frumos, probabil ca au avut ceva compatibilitati. Apoi nu s-au mai iubit.Au incercat sa gaseasca acel frumos sau aceleasi compatibilitati in alte relatii.In mod sigur nu le-au gasit si incearca sa le regaseasca in vechea lor relatie. Dar nici aici nu le mai regasesc si atunci incearca iar si iar.
In aceasta relatie, unul a iubit cu adevarat. Celalalt doar s-a simtit bine stindu-se iubit. Din cand in cand îi e dor de aceasta stare de bine si incearca s- retraiasca.Atât.

| cristina_3299 a răspuns:

Daca iti place de pers respectiva... te intorci la el/ea chiar daca a fost cu altul/alta...asta ii parerea meswinking