| angel3 a întrebat:

Buna tuturor... imi place foarte mult de un baiat care este mai mare cu 7 ani. adica el are 22 d ani eu am 15... il ador da cred ca el nu stie si nu am curajul sa-i spun ca. l plac

mie teama de ca o sa rada de mine si ca o sa spune si la ceilalti prieteni care ma cunosc

ce sa fac sa-i dau de inteles?/ si credeti ca merita sai arat dragostea mea?

Răspuns Câştigător
| tyana a răspuns:

Asteapta pana implinesti macar 18ani si atunci ii poti da de inteles ce simti(daca o sa mai simti acelasi lucru pana atunci). Diferenta de varsta nu ar fi un impediment major dar tu acum esti un copil iar el asa te vede, cu siguranta.
Concentreaza-te mai mult pe invatat si mai putin pe dragoste.
Unde mai pui ca peste o saptamana ai testarea la lb romana iar in 12 mai la matematica.Bafta multa!(daca esti in clasa a8a asa cum cred).

9 răspunsuri:
identitate
| identitate a răspuns:

Daca tu aveai 17-18 ani sau mai mult nu era o problema. Avand in vedere ca ai 15 nu prea ai ce sa cauti cu el.Ma refer la o relatie, prieteni puteti fi foarte bine.Si ai spus ca iti place, nu ca-l iubesti sau ca esti indragostita asa ca e bine sa te opresti la stadiul acesta. Exista 2 variante:
1.Profita de tine si poate sa o faca foarte bine si o sa suferi inutil.
2. O sa fie totul ca in basme si tu o sa ajungi sa crezi ca nu mai valorezi nimic si ca el e totul, o sa devii dependenta, posesiva, geloasa s. a. m. d. La varsta ta, chiar si pana la 18-20 de ani nu conteaza baietii, nu trebuie sa cauti baiatul "visurilor" si mai ales sa-l vezi asa si atunci cand nu e.Si e recomandabil chiar sa ai relatii cu baieti pe care ii placi dar nu prea mult.happyAcum e important sa te descoperi pe tine, sa simti placerea de a fi tu...sa devii "femeie" intr-un cuvant.happy
"Simpli" prieteni puteti fi oricand, atat timp cat nu tanjesti spre altceva. O sa va cunoasteti mai bine, o sa vezi daca merita si...cine stie, poate chiar o sa fiti iubiti cand o sa fii femeie!happy

| Farcas a răspuns:

La ani tai ii normal sa ti se intample asa ceva.Nu e iubire, e atractie! Esti in perioada pubertati si te simti atrasa de multi tipi.
Eu zic sa il lasi in pace, el deja e om major la treaba lui mai putin si isi poate intemeia o familie in timp ce tu nici macar nu esti la liceu.Mai ai multi ani de scoala de urmat. Ocupa`te de scoala si sa ai rezultate cat mai bune de care sa fi mandra si lasa baieti (mai ales de asa varsta) ca mai ai timp de ei si la anii lui ar putea sa profite de tine tu fiind mai naiva si apoi sa te lase cu ochii`n soare.

Esti micuta inca! Mai ai rabdare cativa ani!

| Lorelai a răspuns:

Eu zic sa stai linistita, daca te place lasa-l pe el sa faca primul pas. In iubire varsta nu conteaza, din punctul meu de vedere varsta nu e un impediment. Daca vrei te poti propia de el dar mai mult ca amica. Daca va fi sa fie ceva intre voi, va fi! Nu dispera dupa el, fii rabdatoare! Succeshappy

| Miha a răspuns:

Si mie mi-a placut d un baiat mai mare decat mine ca 5 ani...cand a aflat primele zile imi zambea(eu imi faceam iluzii)mai bine nu te baga.nu e singurul pe lume mai sunt si alti.in plus el o sa-ti ceara mai mult decat poti.si dc un baiat d 22 ani ar alege o fata d 15 ani cand ar putea sa aleaga o fata d 19-20-21 ani?

| marla a răspuns:

E prea mare difirenta. daca tu aveai acum 20 si el 27 nu ar fi asa simtsita difirenta. asa ca incearca sa-ti axezi atentia catre alti baieti =) nu merita sa'i zici, iti va spune si el ca difirenta e mare... poti sa dai cateva aluzii fara sa astepti raspuns la ele, doar p. u ati satisface dorinta. asa "dragoste" ca la tine, e trecatoare. si daca s'ar intampla sa aveti o relatie te-ai satura repede, iata daca il vei "adora " inca vo 2 ani, atunci mai intsleleg eu dragoste fara de raspuns big grin vezi tu acolo ce faci =) bafta

| PrettyLittleLiarsBalonDeSapun a răspuns:

Eu cunosc un''caz'' in care o fata de 14 ani este impreuna cu un baiat de 22 de ani si chiar se iubescwinking, adica depinde si de caracterul fiecaruiawinking

| kristinutza a răspuns:

Da, eu cred ca merita prietenul meu tot e mai mare dkeit mine cu 7 ani
si plus tot eu am fost cea care facusem primul pas, spunindu-i direct ca vreau sa fiu cu el, pur si simplu sunt baieti care spre exemplu se gandesc ca tine, adica ca poate sunt prea mari pentru tine si ca nu il v-ei intselege.
Bafta.Nu sta pe loc, ca oi ai sa regreti.

| leuxxx a răspuns:

Risca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai in banca ta... probabil ca iti va da un zambet si iti va zice ca se simte flatat laughing

esti prea mica... si tu nu poti sa-i oferi ce vrea el happy