| pisicmic87 a întrebat:

Ma numesc Andreea si am 27 de ani. In ultima vreme ma confrunt cu o problema destul de grava si anume, mi-e greu sa mai cunosc barbati noi, sa port o discutie, cat despre abordat, nici nu se mai pune problema. Am fost cu cineva 2 ani, in urma relatiei nu am suferit, si in tot acest timp parca am uitat sa mai flirtez si sa mai ma fac placuta unei persoane straine, cand se pune problema ( bineinteles in capul meu) de o posibila relatie. Momentan plac pe cineva cu care m-am intalnit o singura data, acum 5 zile, de atunci mi-a mai spus sa ne vedem fix a 2a zi dupa ce ne-am intalnit, dar nu am putut eu si de atunci nu a mai deschis subiectul, doar eu l-am bagat in seama vorbind prea mult si degeaba si nu stiu ce sa mai fac in continuare. Nu stiu exact care e problema, ori mi-a disparut stima de sine, ori sunt putin depresiva ca am schimbat "peisajul". Ma poate ajuta cineva? Multumesc!

3 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Iti e greu sa cunosti baieti noi.....chestia asta e in mintea ta.cum scapi de chestia asta? antrenament... vorbeste cu lumea, iesi afara din casa. nu o sa te ajute la nimic daca mergi pe principiul "nu sunt in stare"

| BlackOldSun a răspuns:

Ok! ca si alte femei tu astepti ceva inedit o aventura noua sa te salveze din monotonia din "depresia" asta sa ii zic asa un barbat care sa iti declanseze in tine niste emotii puternice care te vor face sa vibrezi de fericire...cam asta vrea orice femeie! chestia e ca tu te-ai saturat de aceleasi lucruri nimic nou nu te atrage nimic totul pare superficial! inceraca sa nu iti pierzi increderea in tine incepe sa practici un sport mai iesi si cu alte prietene incearca sa te distrezi nu neaparat sa ramai concentrata pe faptul ca nu atragi usor nici un barbat fa-ti o viata interesanta si barbatii oricum vor fi atrasi de asta dar ceeva ce de fapt vrei e cam fantezia orcarei femei asta nu inseamna ca nu o sa se intample doar tu poti controla asta! nu uita: zambeste!

| vegeta a răspuns:

Daca vrei putem face cunostinta amandoi si eu sunt singur si imi caut jumatatea imi dai id tau de mes sau facebook si putem sa vb si sa ne cunoastem de ce nu zic eu cred ca am merita amandoi sa ne cunoastem pentru ca nu avem nimic de pierdut...