| Larisa12245 a întrebat:

Iubitul meu are o relatie cu mama lui!
Ma confrunt de un an de zile cu problema asta.
El a fost crescut doar de ea, o femeie "usoara" sa o numesc asa, mereu dezbracata, cu povesti despre barbati, obsedata de ea, de bani etc.
Asta o priveste pe ea, problema este alta.
Am ajuns sa pun punct relatiei cu omul pe care il iubesc si cu, care imi doresc un viitor pentru ca am ajuns sa ma scarbesc.
Aceasta "femeie" sta mereu goala in fata lui, mai ales cand sunt eu acolo si mereu repeta ca nu arat ca ea, cat de frumoasa este la corp ea, il pune sa i faca complimente, (mamica mea sexy cum obis. Sa i zica) el o priveste mereu si se striga "mami" ( stiu, pare dintr un film pentru adulti psihopat dar nu e)
Pana acum ceva timp dormeau impreuna, la presiunile mele s au mutat si ea a devenit f geloasa ca dorm cu el, mi-a zis ca ea mereu o sa stea cu noi, ca este al ei, a recunoscut ca este geloasa, cauta sa ne desparta.
Am ajuns sa nu mai suport, am devenit geloasa, au o relatie mama-fiu bolnava!
Precizez ca atat eu cat si el avem 20 de ani iar ea 40, este dependenta emotional de el. Inteleg asta. dar este vorba de ceva bolnav. Nu poti ca mama sa stai goala in fata lui si sa il pui sa te complimenteze. El nu ii spune niciodata ca este gresit, tace si face exact ce spune ea, este indoctrinat!
Credeti ca sunt nebuna sau este normal ca am inceput sa fiu geloasa?
Precizez si ca ea se comporta groaznic cu mine, ma jigneste, se uita urat, ma terorizeaza psihic! Am ajuns sa iau antidepresive de frica ei. este o femeie malefica.
In oras este f cunoscuta ca fiind o femeie usoara, se pozeaza mereu indecent si el o apreciaza, cam toata lumea rade de ea.( nu degeaba a lasat o barbatul)
Totodata, celelalte femei pe care el le vede asa le caracterizeaza drept femei usoare. Eu nu am voie sa ies singura, sa port rochite decoltate, pantaloni scurti, da am prieteni baieti, este obsedat sa aiba o iubita f cuminte dar mama lui este fix invers si o incurajeaza, asta ma socheaza.
Le am citit mesajele si se striga "mami" am gasit unul in care ea ii spunea "mami de ce esti atat de rece cu mine astazi" el mereu sta doar in boxeri in fata ei, ea cu burta goala si prosopele mici fara lenjerie intima ca sa se vada ca nu poarta chiloti, stau asa in pat impreuna... Odata stateam cu el in pat, ea s-a schimbat ca de obicei de fata cu noi si a venit in bichini langa noi sa mi arate ca ea nu are celulita.
Cand am explodat si i am spus el a reactionat f violent si m-a batut pe motiv ca am injurat o, dar nu mai suport, nu stiu cum sa il fac sa inteleaga ca nu este normal, este ceva bolnav. mama e mama. nu poti trai asa, am ajuns sa cred ca au relatii intime, pare prea evident. dati mi un sfat va rog, nu mai rezist dar simt ca nici fara el nu pot sta cu toate ca 2 zile e bine si dupa iar tace in fata ei si o lasa sa ma umileasca, iar stau asa si se suna incontinuu, ma da mereu la o parte, ce sa fac?
Si nu, nu exagerez cu nimic. este totul adevarat si e mama lui adevarata, nu vitrega.
Si inca este pe scurt povestit.

Răspuns Câştigător
| Savas10 a răspuns:

Poate iti e greu sa il lasi pentru ca pare ca tii mult la el si vrei sa il schimbi, dar imagineaza-ti ca ai un copil care traieste exact ceea ce traiesti si tu, ce sfat i-ai putea da? Acum sincer vorbind, daca ai putina stima de sine si un gram de minte si de onoare, iesi din relatia asta si nu te mai uita in urma. Eu una nu as accepta asa ceva nici in ruptul capului. Nu pot sa inteleg de ce ai stat un an sa fii umilita in halul asta de 2 bolnavi psihic.

| Larisa12245 explică (pentru Savas10):

Asa este! Iti multumesc enorm, asa am sa fac. M ai facut sa gandesc pe viitor!

| Savas10 a răspuns (pentru Larisa12245):

Cu drag, ai grija de tineretea ta si nu ti-o risipi cu astfel de oameni. E pacat!

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da lasa-i naiba de nebuni si cauta-ti unul normal la cap. Te mai si bate ala si tu stai, mintea ta unde e?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N-ar fi trebuit o poveste atat de lunga! In secunda doi trebuia sa pleci. Ori ti-a placut si tie?

| Freya1 a răspuns:

El pare baietelul mamei, ce a avut prima fantezie sexuala cu mami,iar mama lui o femeie speriata de faptul ca imbatraneste si vrea sa primeasca mereu laude si complimente. Poate ca la crescut singura si atunci niste glumite mai ciudatele, niste discutii mai aparte isi pot avea locul pentru ca ea e tanara, el destul de mare fiind numai ei doi isi permit si ar fi ok sa fie deschisi unul cu altul dar pana intr-un punct.
Acuma nu pot sa spun eu ca este o femeie usora pentru ca lumea asa e mai rea, vorbeste mult si prost iar femeile pot fi uneori invidioase, cum nu pot sa spun nici ca ei chiar au ceva relatii intime si poate asta sa fie in capul tau si poate pe buna dreptate daca e cum spui, nu am eu de unde sa stiu ce ai vazut tu sau nu concret.
Dar cert este ca nici tu nu esti prea normala.De ce stai intr-o relatie in conditiile in care iti acuzi iubitul si soacra ca sunt intr-o relatie incestuoasa?
De ce nu l-ai luat de acolo daca totusi l-ai vrut? De ce nu ai vorbit cu el sa ii spui ca nu este normal, sau ce se intampla? De ce stai cu unul ce te bate?
Scuza-ma da ai partea ta mare de vina ca te-ai bagat in familia lor, ca ai ramas si ai acceptat si sa te bata.

| Larisa12245 explică (pentru Freya1):

Pare ca au o relatie, nu sunt sigura!
Unde sa il iau? Nu avem posibilitati..inca suntem amandoi la facultate, intretinuti de parinti.
Este o relatie toxica si mi e greu sa ma detasez. Am inceput sa ma invinovatesc ca poate sunt nebuna. dar se pare cq toata lumea priveste ca mine si aici..nu doar prietenele si cine stie pov

| Freya1 a răspuns (pentru Larisa12245):

De ce nu v-ati dus la ai tai daca maicasa e nebuna, sau sa va luati si un job chiar daca e mai greu?
Daca tu constientizezi ca este o relatie toxica e bine.Cred ca te temi ca o sa ramai singura,ca nu o sa poti fara el si din astea.Dar te-ai gandit vreodata daca merita? Te-ai gandit daca el te iubeste avand in vedere ca face acele lucuri ce pe tine clar te deranjaza? Ca tine macar la tine avand in vedere ca te-a batut? Ca vrea un viitor cu tine avand in vedere ca nu face nimic in privinta asta?
Mergi la un psiholog, fa-ti prieteni noi, iesi in lumea, socializeaza si dupa ce vei vedea ca nu se termina lumea la el il vei lasa cu tot cu mama lui, ca probabil asa o sa si moara impreuna.

| johnnny123 a răspuns:

Deci tu stai cu un om care te bate și își admiră mama dezbrăcată și te întrebi dacă ești nebună?

Da, iartă-mă că ți-o spun, dar ești nebună. O persoană cât de cât sănătoasă la cap ar fi încheiat relația asta în secunda doi.

Ce viitor speri să ai cu un asemenea om? Nu este evident că atât el cât și maică'sa sunt două persoane cu grave probleme psihice?

| cristimihailov a răspuns:

De departe citind povestea: abandoneaza relatia si fugi cat vezi cu ochii.

Prietenul tau e putin cu circuitul deranjat. Nu o fi vina lui, dar nici nu conteaza asta.

Faptul ca te-a lovit ar trebui sa te faca instant sa dispari din acea casa.

Chiar vrei sa petreci urmatorii 20 de ani luptandu-te cu ma-sa si cu el?

Mai bine tai acum si o sa te usture un pic decat sa tai mai tarziu si sa urlii de durere. Daca vine si un copil? Chiar ai vrea sa il cresti acolo?

Fa-ti bagajele si du-te...

| Dalmore a răspuns:

Te-a batut? Si tu inca vrei sa-i demonstrezi tu un rahat? Nu esti prea sanatoasa nici tu. Ca daca erai, fugeai de mult din mizeria asta.

Eu sper ca tot ce ai scris aici provine din imaginatia ta si nu e real.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am mainauzit asa ceva. Dar nici tu nu prea esti normala fato. Daca ai fi fost normala nu ai mai fi stat atat cu asta si sa permiti si sa fi batuta si jignita. Iesi din *** asta.

| Doja a răspuns:

Nu esti nebuna. Cazurile astea sunt foarte comune la mame singure, care isi cresc baietii ca sa inlocuiasca sotul lipsa.

Desigur, nu vorbim de relatii bolnave asa cum descrii tu (ceea ce e o minoritate), dar o sa remarci faptul ca multi baieti crescuti de mame divortate/vaduve/singure au o dependenta aparte.

Ce se poate intampla este... ca el sa caute un inlocuitor pentru mama lui (ceea ce deja devine evident) si sa incerce sa te schimbe in ea. Asta inseamna sa te transforme si in slujitoare.

Nu e nimic rau in a fi femeie de casa daca ei o relatie bazata pe respect reciproc, dar daca e pornita pe baza bolnava... mai bine fugi.

Sau poti sa incerci sa il ajuti sa scape incurajandu-i independenta si comportamentul masculin... daca chiar il iubesti, dar cu un termen limita. Adica iti pui 6 luni, un an limita. si daca nu e nici o schimbare "la revedere".

| andreeabobo a răspuns:

Ok... sincer - cred ca mai bine incerci sa iesi din acea relatie "bolnava".
Sunt cazuri in care parintii se mai schimba in fata copiilor - eu cred ca totul e ok pana la o limita- adica sa ai macar lenjerie intima. Si chiar daca sunt parinti - copii care umbla total goi -OK, asa sunt ei... Dar ce e prea mult e prea mult.
Iar ce spui tu acolo pare ceva prea de tot! Inteleg, cu totii ne iubim mamele, inteleg ca atunci cand zici ceva da maicasa e posibil sa nu iti ia apararea... dar sincer - ce a facut el e prea deplasat.
Eu cred ca e mai bine sa pleci. Nu are rost sa fii cu un om asa. Si el si maicasa sunt deplasati. Imi pare rau ca iti zic - dar nu e ok nici din partea lu maicasa nici din partea lui.
Iar faptul ca a dat in tine nu merita. Nu iti strica tineretea si sa iti pierzi anii asa. Nu merita.
Plus ca daca Doamne fereste chiar intretin relatii sexuale si mai ales sa nu o faca protejat cine stie ce naiba iei. Mai bine las-o balta!
Stiu ca e greu ca ai pus suflet dar nu merita.

| Elenabln a răspuns:

Raspunsul sincer e fugi cât mai poti! viața e scurtă nu ai pentru ce să ți-o risipești