| lavi2864 a întrebat:

Buna tuturor. Va rog sa va luati 1 minut din timpul vostru pe TPU si sa imi raspundeti si mie... Daca mananc cereale integrale(nu fitness sau din astea din comert ci din alea naturale, de ex tarate de grau, fulgi de ovaz, orz, grau etc) cu lapte sau iaurt e posibil sa ma ingras in ciuda faptului ca vreau sa slabesc? Daca da, atunci cu ce sa le mananc? Multumesc mult! Bineinteles dau si funda daca e asa important sa mentionez... P. s:Imi cer miii miiii miiiii de scuze pentru categorie.

2 răspunsuri:
| mirelush9990 a răspuns:

Buna andreea!
Mai de ce te chinui? Adica parerea mea e ca mai bine mananci natural si putin si faci miscare. adica ar fi ideal pentru tine sa iti stabilesti un mod de viata sanatos. pentru ca nu toata viata ta vei manca ceriale naturale cu lapte. asa e?
Uite eu de exemplu acum 1 an aveam 85 de kg si eram cat chinahappy si usor am ajuns la 65 si sincer am mancat cam orice dar cu limita. si sincer nu ma omor dupa sport asa ca am preferat sa dansez. dansul slabeste mult si iti tonifica corpul.happy
Sper ca te-am ajutat. Bafta!

| andreea_9684 a răspuns:

Daca maninci cu lapte te vei ingrasa dar incearca cu iaurt