| Andreiiiiiii a întrebat:

Buna tuturor!
Vreau sa stiu si eu ce gesturi fac fetele, pe strada, in autobuz, in magazin, cand vad un baiat si li se pare atragator? happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am mai raspuns la o intrebare de genul in care am spus ca majoritatea tipelor cand vad un baiat atragator, stau ca o haina frumoasa intr-o vitrina si asteapta sa fie alese. Daca nu se intampla asta, sigur tipul ori e prost, ori gay(in mintea lor). Adevarul este ca de multe ori fetele nu fac nimic cand vad ceva ce le place, sau eventual doar zambesc usor, inofensiv, fluruta din gene, inclina capul intr-o parte (psihologia seductiei ne invata ca asta e primul semn care arata atractie si agreare). Personal, daca vad un tip atragator, sigur il gasesc atragator pentru ceva ( de exemplu : are culoarea ochilor frumoasa). Ii complimentez "ceva"-ul cu ajutorul caruia iese in evidenta si ii zic ca mi-a captat atentia. De aici depinde de amandoi, nu doar de mine (sau oricare alta fata).

Asta a fost pe scurt. Daca totusi te pasioneaza cu adevarat sa citesti oamenii chiar atent iti recomand " Limbajul trupului si puterea seductiei - Psihologie".

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Rad sau zambesc in fata tipului asteptand mura in gura ori se lanseaza in vorba daca au sange rece in ele.

| madyddd a răspuns:

Ce gesturi fac fetele? thinking
Habar n-am... nu fac niciun "gest" iesit din comun. pur si simplu, daca imi place poate incerc sa intru in vorba "accidental" cu el, oricui ii place un flirt nevinovat.winking
ii zambesc des, ii arat ca imi place prezenta lui, din cand in cand il privesc atent ...etc.
sau, zic ceva de genu' "Astazi ma simt cam plictisita. Ce faci mai tarziu, poti merge cu mine la o plimbare ca prietenele mele sunt cam ocupate si nu prea am cu cine sa ies?" laughing
(tine de fiecare datarolling on the floor )

| Andreiiiiiii explică (pentru madyddd):

Se pare ca metoda cu zambitul merge de fiecare data, multa lume spune asta...
Sau sa se opreasca si el, si ea, sa-si zambeasca si sa se priveasca atent happy
Mersi de raspuns!

| madyddd a răspuns (pentru Andreiiiiiii):

Cu placerekiss!
Si da, asa este metoda cu zambetul merge de fiecare datawinking
Un zambet dulce, multe aducehee hee

| DarkBlood32 a răspuns:

Ce?

| Demonull a răspuns:

Sau daca esti in alta...tara..si sa presupunem ca te intalnesti cu romance..la doi pasi de ele o sa auzi ''vai ce BUN e'' laughing sau..depinde de caz. poti sa auzi si ''BA ESTI URAT CU SPUME'' laughing

| Administrat0r a răspuns:

Se scarpina pe gat.

| Andutsssaaaa a răspuns:

Pai daca is mai multe susotesc, si se uita la el, iar susotesc. Daca e numai una se uita la tine cand tu nu observi si cand tu te uiti la ea, ea isi aranjeaza parul sau face ceva ca sa arate mai binehappyFetele astea, nuhappy?

| Andreiiiiiii explică (pentru Andutsssaaaa):

Daa, fetele astea, cine sa le mai inteleaga?
Dar parca asta e tot farmecul... happy

| Viorel_Gabriel_1993 a răspuns (pentru Andreiiiiiii):

Daca incerc sa inteleg ma ia cu dureri de cap..si cu ameteala

| irinushu a răspuns:

Fiecare fata reactioneaza diferit depinde de cum gandeste, cat e de timida sau cat de dornica pentru o relatie noua este

| CrimeLullaby a răspuns:

Pai, zambesc in continuu, vor sa se uite la tip dar cand li se pare ca tipul a observat muta privirea in pamant happy

| ραяαмσяє a răspuns:

Bună. Eu cred că trebuie să fi tu însuți și să te comporți natural, nu să faci nuștiu ce gesturi complicate happy. Acum depinde și de caracterul băiatului respectiv :].

| DiamondSnow a răspuns:

Pai de obicei daca sunt doua fete arata cu degetul spre baiat apoi susotesc la ureche ceva de genul 'uite ce baiat frumos!' sau 'WoW cat de bine poate sa arate'. Diferite chesti de fete dupa de termina de vorbit la ureche ii zambesc tipului si isi vad de drumul lor ei bine asa fac eu alte fete mai indraznete se baga in vorba cu el!

| Andreiiiiiii explică (pentru DiamondSnow):

Daca deja e aratat, baiatul ar trebui sa fie chiar prost sa nu se bage si el in vorba cu ele happy
Mersi de raspuns happy