| Eaaaaa a întrebat:

Un baiat la care eu tin foarte mult mi-a spus ca daca vreau sa fim impreuna va trebui sa intretin relatii sexuale cu el. Eu am doar 15 ani si nu aveam de gand sa imi incep inca viata sexuala.Stiu ca sunt persoane mai mici decat mine care deja au inceput, dar eu inca nu m-am gandit. Ce credeti ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Ioana_9236 a răspuns:

Hai sa-ti spun parerea mea:

Eu cred ca daca el tine cu adevarat la tine nu ar trebui sa-ti impuna lucrul asta. De fapt, intr-un fel mai indirect te obliga sa o faci cu el. Daca el te iubeste, atunci te asteapta. Asa cred eu...nu te poate obliga sa faci ceva ce nu vrei. In plus, daca te culci cu el sigur te va lasa cu ochii in soare si ai sa-ti dai pumni in cap ca ti-ai pierdut virginitatea pe cine nu trebuia. Sti cum se spune... virginitatea este cel mai frumos cadou pe care o fata poate sa i-l ofere unui baiat. Si cred ca, pentru prima data ar trebui sa o faci cand te simti pregatita, cand vrei cu adevarat si foarte important, sa o faci din dragoste. Mult succes si sper sa iei o decizie buna.

PS: Spune-i ca daca te iubeste nu iti impune lucruri de astea...deci daca iti impune nu prea iti demonstreaza ca tine la tine. Si mai spune-i ca nu esti pe post de dama de companie, nici nu esti un obiect pe care sa-l foloseasca apoi sa il arunce. (Erau niste sugestii, nu trebuie sa faci cum ti-am zis daca nu vrei big grin). :*

30 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nici un barbat care ar avea intentii serioase cu tine nu ti-ar mpune aceasta conditie. Este evident ca el vrea doar sa faceti sex dupa care se va razgandi si nu veti mai fi impreuna. Daca ar vrea sa aiba o relatie cu tine, ar vrea sa fiti intai indragostiti unul de altul pentru a face dragoiste, nu numai sex.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Daca as fi fost in locul tau nici nu as mai pune itnrebarea asta. I-as da papucii direct! un baiat care se presupune ca te iubeste te asteapta pana te simti pregatita. Nu-ti impune conditii!
Da-i papucii si nici sa nu te gandesti sa iti incepi viata sexuala cu el ca nu merita!

pa, pa.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da-i liber! Urgent! Esti doar un copil, iar el un iresponsabil pus pe cuceriri!

| Libelle a răspuns:

Bine din partea lui ca ti-a zis de la inceput treaba asta, ca sa stii ce sa faci, in ce te bagi, altii nu fac asa ci te imbrobodesc cu tot felul de cuvinte dulci si dup-aia te culci cu ei fara sa realizezi ca gresesti.
e un baiat direct, care stie ce vrea...
pe cad tu nu stii, ai 15 ani, si nici nu ai o relatie de lunga durata cu el, deci la ce sa faci asta? nu il iubesti, sunt sigura, deci nu se merita.

| fabiola a răspuns:

Faptul ca ti-a pus o asemenea conditie spune totul despre el!

| Derye a răspuns:

Ce e de facut? Astepti pana la 17 ani jumate' si apoi poti sa te freci cu cine vrei tu fara riscuri de sanatate (altfel riscul de a face cancer de col uteric e foarte mare).

| TąNyą a răspuns:

Să stai la tine în bancă.

Nu vezi că băiatu' te vrea doar pentru pat? Nu-ţi cerea asta dacă te iubea şi voia să fie cu tine.

Nu face greşeala asta o să regreţi după... el acum doar se foloseşte de tine.

FantaSZy.

| shtephie a răspuns:

Te santajeaza! Nu te iubeste, se vede de la o poshta ca vrea doar sex, apoi te abandoneaza!
Nu merita sa'i acorzi nici un pic de intentie, draga mea!winking

| Frogie a răspuns:

Daca ti-a impus conditia asta, iti spun eu nu merita! Nici macar nu sunteti impreuna si el iti spune deja ca trebuie sa intretii relatii sexuale cu el?
Nu face o greseala pe care cu siguranta o vei regreta mai tarziu. Plus ca esti inca mica, mai ai multe de invatat.

PS : Daca cineva face o greseala, nu ar tebuie sa o repeti si tu. ar trebui sa inveti din ea.

| mihai_2762 a răspuns:

Buna!

Faci o mare greseala daca te culci cu el doar ca fii impreuna cu el. Asta denota din partea lui ca nu te merita mai pe scurt este un prost. Deci daca esti fata desteapta nu faci asta si mai ales la varsta pe care o ai tu acum.

Ai grija de tine si stai linistita ca baieti sunt destui. Bafta!

| anka a răspuns:

Chiar tu ai spus cu gura ta ca nu ai de gand sa ai relatii sexuale inca. Daca esti atat de hotarata de ce ne mai intrebi? Lasa-l balta ca mai sunt baieti chiar mai buni decat el care poate te si respecta.

| bOse a răspuns:

E un idiot, nu il asculta, nu ai nevoie de un asa baiat care sa te trateze ca pe o carpa.

| Daiana_1431 a răspuns:

De ce ai sta cu el, daca il intereseaza doar sexul? Ai inca 15 ani nu face prostia de a te culca la varsta asta doar ca au facut'o si altii, mai ales cu acest individ care nu vrea nimic altceva, decat sex. Aiurea. Zic sa stai in banca ta si sa vada ca nu te merita. Esti tanara. Vei gasi baieti mult mai buni ca el. Bafta happy

| vasiledumitru a răspuns:

Acel baiat nu te iubeste, iubeste doar trupul tau, si daca va vedea un alt trup de fata mai frumos te va parasi si va incerca sa fie cu aceea persoana, deci oricum te va parasi.
Mai bine paraseste-l acum pana n-ai facut sex cu el, ca apoi dupa ce te va parasi iti va fi rusine de ce ai facut, si el va rade de tine, si tot tu vei suferi.

| sweetgirl9 a răspuns:

Daca baitul merita acest lucru fal! dar ca sa aflii ca merita trebuie sa stai ceva vreme cu el macar uma` de an sa incepeti sa tineti unul la altul adica sexul sa fie ceva care sa va apropie mai mult daca el vrea din prima sex dai cu flit incseamna ca vrea o prietena doar pentru asa ceva si atunci o sai spui ca nu estii genul de fata sau ca nu esti pregatita:d

| Alina2day4u a răspuns:

Evident ca doar vrea sa se culce cu tine dupa care iti da cu piciorul, adica doar sa te foloseasca ca o carpa.Nici nu te gandi sa faci asa ceva pentru ca o sa regreti mai tarziu, ai o gramada de timp sa iti incepi viata sexuala si cu cineva care merita nu cu orice lesinat care iti cere sa te culci cu el pentru ca sa fiti impreuna.
Eu iti zic sa nu faci asta depinde de tine dar cum am zis ai sa regreti mai tarziu.

| nutsa a răspuns:

De acord cu cei de pe aici, nu te merita si plus la asta esti prea mica, viata e inainte o sa intilnesti atitia baieti mult mai buni, plus ca nici nu sinteti iubiti si deja iti impune conditii.cine se crede? refuza-l frumos, sau pur si simplu fa-te ca nu-l observi, fara nici o explicatie, va intelege ca nu esti din "alea". fii demna si pastreaza-ti ratiunea

| Sarpedan a răspuns:

Oricum o sa o faci cu cineva pana la urma.

| Sua a răspuns:

Sa o incepi

| AndreeaaaaX a răspuns:

Sa stii ca Ioana are dreptate! Nu, nu`ti incepe relatiile sexuale de pe acum.Traieste`ti copilaria!

Crede-ma o sa ai timp si de asta mai incolo.Ar` trebui sa ii spui un NU clar si tare! Va intelege!

Am trecut prin aceeasi problema cu baiatul care ma placea si il placeam...Pana cand a inteles!

Sper sa-ti fie de folos sfatul meu!

Paa:*

| nicolle_9877 a răspuns:

Nu trebuie sa faci asa ceva pentru nimeni, daca el a spus ca numai daca te culci cu el veti fi impreuna, inseamna ca doar asta vrea de la u, nu fi naiva pentru ca s-ar putea sa iti pierzi si virginitatea si pe baiatul pe care il placi si la care ti...

| ashley_4514 a răspuns:

Daca ti-a aspus ca vrea sa intretina relatii sexuale cu tnei sa fi cu el, inseamna ca nu vrea o relatie stabila cu tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da`i papuciiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii, cand iti incepi viata sexuala ar trebui sa fie cu cineva care te apreciaza(in totalitate:atat corpul cat si intelectul tau) si care stie sa te faca sa te simti confortabil.Ar trebui sa nu te streseze cu acest lucru...intr-o relatie vine de la sine si partea asta. E decizia ta. dar poate e mai bine sa nu te grabesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu accepta, te rog mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pocaita:laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sti ce, daca nu te simti pregatita, parerea mea este sa renunti la el. nici macar nu merita sa il mai ti de vorba, este un nesimtit. Nu, nu iti incepe viata sexuala cu el daca crezi ca nu te iubeste si daca nu esti sigura de el. Eu asa am facut acum cativa ani si am regretat. nu am cerut parerea nimanui, m-am lasat condusa de vorbele lui. nu fa si tu aceeasi greseala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sti ce, daca nu te simti pregatita, parerea mea este sa renunti la el. nici macar nu merita sa il mai ti de vorba, este un nesimtit. Nu, nu iti incepe viata sexuala cu el daca crezi ca nu te iubeste si daca nu esti sigura de el. Eu asa am facut acum cativa ani si am regretat. nu am cerut parerea nimanui, m-am lasat condusa de vorbele lui. nu fa si tu aceeasi greseala.

| CreatSa a răspuns:

Asculta`ma bine ca am trecut si eu prin asta numai ca eu am 14 ani. Imi placea de un baiat de 19 si tot batea apropouri si eram f decisa ca nu vreau sa`mi incep viata sexuala si am zis ca mai bine stau si plang dupa el decat dupa ce o sa ne despartim sa vorbeasca de mine tot felul de lucruri. Ca asa sunt baietii. dupa ce te culci cu ei. iti dau papucii si te vorbesc pe la spatewinking! Ai grija :*