| finsta0f a întrebat:

Buna, uneori in timpul sexului simt o durere moderată vaginală mai exact in zona uterului, am citit ca poate fi cauzată de dimensiunea mare a penisului care este in concordanța cu mărimea puțin mai mică a vaginului ceea ce provoacă lovirea și de acolo durere, voi ce părere aveți?

Răspuns Câştigător
| Jonas94 a răspuns:

Folosiți poziții care favorizează penetrarea adâncă. Probabil ai un vagin mai scurt și ajunge până la cervix.
E o problemă comună la fete, încercați alte poziții, cum ți s-a sugerat mai jos.

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In mod absolut sigur nicio alta persoana, cu exceptia medicului ginecolog, dar si in cazul lui numai daca si doar dupa ce ai fost consultata cat mai complet si complex, nimeni NU-ti poate oferi un raspuns care sa fie si profesional, si autorizat dar mai ales sa fie si cel corect. In astfel de situatii datul cu parerea precum si exprimarea unor presupunerii ''savante'' de catre tot felul de agaricii ageamii, reprezinta cel mai gresit mod de abordare si ''rezolvare'' a unei astfel de probleme de sanatate.
In concluzie este indicat sa gandesti rational, sa lasi rusinea de-o parte si astfel ''pregatita'' dar si ''motivata'' sa te prezinti la o consultatie ginecologica mai mult decat necesara. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Ce părere să avem?!?
Că ai un partener cu ștanga lungă ar fi una. Că nu folosiți poziții care să-ți menajeze cervixul ar fi alta. Etc.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil ca durerile de care vorbesti sa fie din cauza dimensiunilor penisului iubitului tau.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Folositi pozitii in care vaginul ramane extins: ex. pozitia misionarului fara sa ridici prea mult picioarele. Apoi mai piti sa prinzi penisul, vacand un inel in jurul lui, la baza, astfel ca sa nu intre complet. O sa simta si el o placere mai mare. Sa discuti cu el sa nu o bage adanc.

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
In primul rand nu stiu ce varsta ai.
Daca ai sub 16 ani s-ar putea sa te doara deoarece vaginul nu a ajuns la maturitatea dezvoltarii sale.
Vaginul este cel mai elastic organ al corpului uman, gandes-te ca pe-acolo ies copiii cand se nasc, in mod normal, pe cale naturala. Vaginul se muleaza dupa marimea penisului care il penetreaza.
S-ar putea sa te doara daca el are penisul mai mare si nu il stie folosi astfel incat sa nu te doara pe tine cand faceti sex. Roaga-l sa fie mai atent si mai grijuliu cu tine si cu vaginul tau.
Sugereaza-i sa iti fac sex oral, astfel incat vaginul sa se umezeasca foarte bine inainte de penetrare, si poate nu vei mai simti durere!
Succes! Placeri maxime!

| AnastasiaSt a răspuns:

Mergi la ginecolog, să nu cumva sa ai un chist ovarian. Doar medicul iti poate da un răspuns referitor la aceasta durere.

| GHEBOASA a răspuns:

Si pe mine ma doare penisul, poate o fi din cauza ca am penisul prea mic pentru ditamai vaginul prietenei mele?