| Marisiagd a întrebat:

Buna,urmează să am prima întâlnire cu un tip însă sunt destul de timida de fel, ce as putea face sa iasă totul ok?

Răspuns Apreciat de Editori
| Dintrebare a răspuns:

Buna! Nu e nicio problema ca esti timida si putin nesigura. Sigur si el simte lucruri similare. Aproape toti oamenii au emotii inainte de intalnirea cu cineva de care le place. Gandeste-te la asta, ca e normal sa te simti asa si ca nu esti singura. Daca e un tip dragut o sa te ajute si el sa te simti confortabila. Nu trebuie sa trebuie straduiesti in mod special sa spui lucruri interesante sau sa il flatezi cu prezenta ta. Cel mai bine o sa iasa daca te comporti natural. Si nu te stresa daca o sa fii stangace sau nu o sa iasa totul asa ca in filme. Incearca sa fii amabila si cand iti vin emotiile focuseaza-te pe respiratie. Eventual poti merge pana la baie sa ai cateva momente doar cu tine, daca vezi ca devii foarte emotionala. Ce altceva ai mai putea facea ar fi sa te gandesti dinainte la 2 teme de discutie care sa stii ca o sa functioneze. Fii curajoasa si o sa fie bine

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nimic special, sa fii tu insati si sa-l lasi pe el sa conduca discutia.

| Invictusman a răspuns:

Sa ai încredere în tine.

| Willis a răspuns:

Să fii naturală. Tu însuți. Și va ieși bine.

| vasile2222 a răspuns:

Sa lasi stresul acasa. Sa te gandesti ca esti foarte ok si intalnirea va decurge foarte bine. Succes!

| CiprianZisSpartanu a răspuns:

Fumeaza un cui inainte de intalnire si o sa fii super. Sau baga vreo 2 shot uri.

| luffypk a răspuns:

Sa fii tu insati, baiatul, probabil, te place pentru ceea ce esti tu cu adevara. Mai mult decat sa fii naturala si sa incerci sa te implici in subiecte de discutii, nu cred ca ai ce face!