| Amalia2305 a întrebat:

Va cer iar ajutorul in legatura cu o intrebare pusa ieri ( http://www.tpu.ro/......mai-cerut/ ) doar ca s-au mai adaugat niste lucruri de spus.
Azi vazand ca nu da niciun semn,i-am trimis mesaj sa vad ce face, mi-a raspuns normal ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. M-a intrebat daca i-am primit mesajul cu urarea,i-am zis ca da si ca i-am trimis si eu chiar un sms asemanator,mi-a zis ca nnu l-a primit, ok, se mai intampla sa zicem.
In fine, m-a intrebat de cateva ori ce am, de ce sunt suparata i-am zis ca nu e greu sa-si dea seama si daca nu isi da seama sa considere ca nu sunt suparata si gata. Mi-a raspuns ca de ce vreau sa-l supar chiar de Craciun..ca el nu a fost niciodata suparat in aceasta zi si ca asa o sa faca de acum in colo ( sa considere ca nu sunt suparata chiar si atunci cand sunt ). I-am spus ca daca e vorba de asta mai bine il las ca sa nu-l supar. La care imi raspunde cu : "bine ramai suparata atunci "; eu : "chiar daca ti-as fi spus ce am tot suparata ramaneam"; el : "alegerea ta"; eu : " nu e vorba de alegere ci pur si simplu daca iti zicea, oricum nu ai fi facut nimic ca sa-mi treaca,asa ca nu are rost sa-ti mai zic"; si ultimul mesaj la care nu am mai raspuns : el "ok vad ca-mi bat gura degeaba ". ( am zis ca stiu ca nu ar fi facut nimic ca sa ma impace pentru ca stiu ca este o fire care chiar si atunci cand greseste foarte foarte rar isi cere iertare,de obicei tot eu sunt cea care incearca sa-l impace chiar daca el este cel ce a gresit.
:( stiu ca e mult prea mult de citit dar va rog un sfat sa-mi dati,pentru ca sincer in nicio alta zi de Craciun de pana acum nu am fost asa suparata. Multumesc anticipat... Aa si apropo,imi cer scuze pentru eventualele greseli de scriere,m-am cam grabit cu scrisul si nici nu l-am recitit inainte de a-l posta.
Dau funda, raspunsului care ma ajuta sa ies din situatia asta.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ştii că e o fire atât de complicată,încearcă să nu mai pui paie pe foc.
Adică...
când eşti supărată şi el vede asta, vorbeşte deschis. Spune-i ce te deranjează.Nu ai de unde să ştii că nu te va ajuta, că nu te va împăca.E mai bine să te descarci, ascultă-mă. Dacă continuaţi amândoi aşa, relaţia voastră nu va ajunge departe.
Poate nu e o fire romantică.Tu ştii mai bine.I-ai spus că ţi-ar plăcea să îţi trimită un sms în care să spună ce simte?
Nu toţi băieţii sunt ca actorii din filmele de dragoste.
Trebuie să laşi de la tine.
Doar încearcă şi ţine-mă la curent.
Vreau să văd rezultate bune!

Crăciun fericit!

| Turok90 a răspuns:

Eu nu consider că asta e solutia, să-l accepti asa. Pentru că felul în care se comportă el nu e de acceptat. Sunt o grămadă de băieti, sigur găsesti unul care să stie să fie atent cu tine. Pur si simplu nu-l interesează de tine. Acceptă asta. Multi băieti nu sunt romantici ca în filme dar oricât ar fi ei de "masculi", un mesaj frumos întro zi specială tot pot da. Din punctul meu de vedere meriti ceva mai bun si gagiu' ăsta e un porc ce nu te merită. Ati tăiat animalul gresit de Crăciunul asta, jokehappy

| Amalia2305 explică (pentru Turok90):

laughing) multumesc frumos pentru sfaturi.

| DolsheBombonikTheo a răspuns:

sad imi pare rau pentru tine.dar nu stiu ce sa zic.