| Micutza_5619 a întrebat:

Buna va rog ajutati-ma, am o nelamurire.In data de 14 luna asta trebuia sa-mi vina menstruatia desi a intarziat 2 zile si mi-a venit doar pe 16.in prima zi mi-a venit foarte tare. apoi s-a oprit adica imi venea doar cativa stropi...azi 19 iulie..am inceput sa sangerez iar. oare sa fiu insarcinata..pls ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| PeFuga a răspuns:

Cel mai probabil nu esti insarcinata, dar daca ti se pare anormal ce ti se intampla mergi cu incredere la medic. Recomand sa le intrebi prietenele tale care au mai fost la ginecolog si sa iti sugereze ele un doctor de care au fost multumite. Pana atunci poti cumpara un test de sarcina. Cel mai ieftin este in jur de 4 lei, se gaseste la farmacii, dar si in supermarketuri.

4 răspunsuri:
| Blamely a răspuns:

Nu ești însărcinată, nu are cum, e destul de normal asta, nu trebuie să îți faci griji.

| RedDeath a răspuns:

Cum ai facut sex? Din moment ce te temi sa nu fi insarcinata? Adica in ce perioada -fetila/nefertila, cand a purtat protectie si cat, etc.

| NoRegretsxx a răspuns:

Nu. Nu esti insarcinata asa ca lasa grijile.

| Alissa11 a răspuns:

Insarcinata nu esti, daca erai insarcinata nu iti mai venea deloc menstruatia... Si nu conteaza ca a intarziat cu 2 zile, inca are timp sa se regleza si daca curge mai tare si apoi mai incet tot nu conteaza...