| windrime a întrebat:

va rog ajutati-ma, azi am fost cu un prieten pe afara, la finalul intalnirii el a a vrut sa ma sarute (a zis ca asa i-am promis, eu ii zisesem doar ca e posibil sa-l las), dar nu l-am lasat sa ma sarute si apoi el a plecat... E a doua oara cand il refuz, dar fac asta pentru ca intr-un fel mi-e frica de o relatie. I`m just playin` hard to get, stiu ca nu pot continua asa la sfarsit dar nu vreau sa-l supar. Am facut asa o greseala mare ca l-am respins azi?

10 răspunsuri:
| Ana_4223 a răspuns:

Pai daca si tu ai niste sentimente pentru el nu inteleg de ce nu l-ai lasat sa te sarute, in fine.Mai bine poti sa ii spui ca tu ai niste mici retineri inainte de a face asta deoarece iti este frica, si ca o sa o faci tu cand te vei simti pregatita, sau sa te mai astepte oleaca.Bafffta!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, nu ai gesit cu nimic, nu esti obligată să faci ce nu vrei să faci.

| neutrino a răspuns:

Nu sunt in masura sa spun daca ai facut sau nu o greseala, dar doresc sa te intreb, tu caror baieti le promiti ca ii vei lasa sa te sarute si cand trebuie sa faca ei acest lucru?

| windrime explică (pentru neutrino):

Nu am promis nimic, am zis doar poate.

| NuMaContrazice a răspuns:

Pai.s-ar putea sa se supere.

| razvitzi a răspuns:

Mai bine sa regreti ceva ce ai facut decat ceva ce nu ai facut! happy

| mariass a răspuns:

Pai, poate el considera ca te joci ci sentimentele lui, poate baiatul asta chiar te place. Te-ai gandit ca e posibil sa ii ranesti sentimentele?!

| looovee a răspuns:

Nu stiu depinde de baiat, insa daca nu esti gata, zii in fata ca nu faci asta intentionat insa nu esti pregatita. Este posibil asa sa inteleaga gresit ceea ce faci.

| MihaiDan97 a răspuns:

Buna,nu-s cel mai mare expert din lume,dar daca zici ca e a doua ora,s-ar putea sa fie usor dezamagit, probabil, dar du-te si intreaba-l, si acum intrebate pe tine tie frica de o relatie sau nu vrei una, iti recomand sal intrebi daca s-a suparat si nu cred ca ai facut o greseala.

| xeod a răspuns:

Lucrul asta il poti afla cu siguranta urmatoarea data cand il vei intalnii sau vei vorbii cu el - de preferat face-2-face.Dar ai grija in legatura cu modul "playing hard to get" pentru ca o sa ai surpriza (neplacuta) sa nu mai fie interesat dupa un timp, amagindu-l in felul acesta timpul o sa devina din ce in ce mai scurt iar el probabil o sa-si piarda interesul acerb de a te avea.Desigur, nu contest iubirea lui pe care ti-o poarta.Intre timp raspunde-i cu aceeasi afectiune si interes.