| GrungyCacti a întrebat:

Asta nu e o intrebare, dar am nevoie de cineva sa ma asculte mai mult. Nu am cu cine vorbi.

Am fost la o intalnire azi, cu un tip care nu ma atragea, dar am zis, hey ce poate iesi prost. Am zis sa incerc, ca poate daca ne vedem face to face poate iesi bine si poate apare o anumita chimie. Totul a decurs relativ ok pana la ultima parte a intalnirii. El nu sta in orasul meu, a venit pentru mine si am apreciat asta. De asta am stat cu el in gara pana a venit trenul lui in momentul cand trebuia sa plece. Am fost la mall cu el la o cafea, apoi sa mancam ceva. A inceput sa zica ca gata, acum sunt cu el, si sa incercam sa facem tot ce e posibil sa mearga totul. Bun pana aici. Eu pana la stadiul asta ma gandeam sa ii acord o a doua intalnire. Apoi a inceput sa ma ia in brate si mi-a propus sa ma sarute. Eram ok cu luatul in brate, dar observasem ca era foarte mecanic din partea mea. Imi ziceam ca trebuie sa ma obisnuiesc. Ei bine nu m-am obisnuit. Si a continuat asa pana la finalul intalnirii. Dar s-a facut de 1000 de ori mai rau. A vrut neaparat sa il sarut si i-am dat pretextul ca vreau intr-un loc mai pustiu. I-am dat pretextul ca o sa il sarut in gara. Am 23 de ani si nu am sarutat pe nimeni in viata mea. Si am vrut si eu sa vad cum e, desi mi-am calcat pe principii. Cand in final ne-am sarutat nu am simtit absolut nimic, ba chiar scarba. Si cel mai rau e ca a continuat sa faca asta pana cand nu mai voiam sa fac asta. Si a inceput sa ma manipuleze. Stiu ca in ziua de azi primul sarut e egal cu 0, dar pentru mine era important. Mereu aud fete care zic cat de frumos s-au simtit cand au facut asta. Simt ca am dat la o parte ceva ce putea sa fie un lucru frumos. Stiam ca trebuia sa zic nu, trebuia sa il imping si sa plec acasa, dar nu am facut asta. Voiam o relatie, voiam sa scap de singuratate, dar nu asa...Cand il respingeam imi spunea ca nu am de ce sa il resping, ca il ranesc, ca asa e normal ca la prima intalnire sa saruti, sa il ascult pe el ca are experienta. Eu nu suport sa fac lucrurile mecanic. Nu avea sens. La un moment dat se vedea pe el cat de mult se enervase ca l-am respins incat tremura si se vedea ca avea un monolog interior. Efectiv credeam ca o sa imi dea un pumn. Asa ca l-am lasat pana a venit trenul si a plecat. Am ajuns acasa tremurand si am inceput sa plang. El inca crede ca totul e ok intre noi. Maine ii dau block. Dar raul e deja facut. Sunt obosita in toate sensurile.

De ce am parte numai de ciudati? Si nu in sensul de weird, ci doar crazy?

Credeti ca exagerez? La mine e problema?

Multumesc mult cui a citit tot. O seara faina.

Răspuns Câştigător
| Elena9328 a răspuns:

Nu,nu exagerezi deloc. Și eu am pățit o cu un astfel de tip. Mi este foarte asemănătoare povestea. Nici eu n am sărutat pe nimeni până la 21 de ani. Și nici nu as putea sa o fac până nu simt. Așa am pățit o cu respectivul. Până l am dat naiba. Fiindcă tot așa era posesiv și nu intelegea. Îmi spunea că am pe altul și că dacă aia. Era foarte,foarte gelos. Mi a greșit în multe feluri,am iertat. Până am ajuns in punctul in care am spus STOP. Singuratatea nu exista. Ai prietene, cu care sa te întâlnești la o prăjitură, familie. Nu ești singură, nu ai de ce te simți singura. Ai grija de tine. Și spune NU când și atunci când trebuie. Nimeni nu ți manipulează viața. Tu ești stăpână pe tine. Crede mă există oameni în viața asta foarte buni. Așteaptă și bucură te de viață. Nu te stresa din orice rahat. Nu merita. Sau să plângi. Pentru? Pentru un om care nu ți știe valoarea? Care nu vede sufletul tau? Zâmbește, uită și mergi mai departe.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Se confirma adevarul,asta lucru ma bucura,aspectul fizic conteaza,logic ca ti a fost scarba daca creierul datea semnale de frica,ca asta face,semnale de scarba, frica, nu e nimic romantic indiferent de ce suflet are, nu cred ca ai parte doar de ciudati mai sunt si baieti frumosi, eu unu spun ca genetic romanii stau ok fata de alti, dar cum doar 10% va atrag iar cu restul va compromiteti din interes nexeistand nici un fel de iubire, atractie, e greu sa gasesti un baiat frumos ca si alte fete vor ce ai tu, unele din voi le bagati in zona prieteniei pe acesti baieti si acolo raman pe veci, nu exagerezi fizicul conteaza asta e adevarul

| mihai69 a răspuns:

Nu te teme - se mai întâmplă...
Cum ziceam, să sperăm că nu e vreun dezaxat care să se fi fixat pe tine. În orice caz, ai baftă că nu e din același oraș...
Și crede-mă - când vei avea primul sărut adevărat, nici nu o să mai ții minte că au fost altele înaintea ăluia!

| sofisis a răspuns:

Nu e deloc anormal tot ce povestesti tu. E logic, ca daca nu ai simtit nimic pentru el nu vrei sa fii sarutata.
"A inceput sa zica ca gata, acum sunt cu el, si sa incercam sa facem tot ce e posibil sa mearga totul." - WTF? Gata, a decis el ca esti cu el? Serios? Este muuuult mai ok in SUA de exemplu cand nici dupa 30 de intalniri nu stiu daca sunt sau nu impreuna. happy Mai bine asa decat astia ai nostri care dupa prima intalnire sunt in stare sa iti puna botnita si capastru si batic in cap si gata, in stil caveman te iau obligat-fortat.
Draga mea, daca nu vrei nimic cu omul...nu vrei si punct. Da-i block, schimba-ti numarul de telefon etc.

| GrungyCacti explică (pentru sofisis):

S-a dovedit a fi un psihopat. Am cautat pe net si se potriveste perfect. Gata cu intalnirile de pe matrimoniale.

| sofisis a răspuns (pentru GrungyCacti):

E periculos mereu. Nu mereu e cu ghinion dar un pericol exista constant. Daca e acelasi care te streseaza la telefon...e clar ca ceva nu ii fileaza bine.
Eu ti-am zis, mi-as schimba nr de telefon si l-as bloca peste tot. Iar pe matrimoniale...sincer, mi-as sterge contul. Cel putin o perioada. Pana gaseste el alt punct de interes.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Totul este suuuper din partea ta! Nu la tine este "problema".