| ςคωч a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine cu ceva: imi place foarte mult un baiat, sunt cu el de o saptamana...ma rog am mai fost cu el si inainte numai ca ne-am despartit din cauza mamei mele (ea se opune relatiei noastre), sincer nu stiu ce sa fac ca sa il placa.Eu una il iubesc enorm si nu vreau sa-l mai pierd si de data asta. Va rog dati-mi un sfat:cum pot sa o fac pe mama sa il placa? Please help me crying

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

Buna camy ^^
In primul rand, ar trebui sa gasesti un moment prielnic in care sa discuti cu mama ta si sa o faci sa iti priveasca iubitul din perspectiva ta.
Prezinta`i calitatile lui si punctele lui forte.Insa ai grija ce spui.Trebuie sa fie detalii pe placul parintilor tai,sa "indulcesti un pic aceasta imagine".Nu ii spune cat de cool ti se pare ca iubitul tau isi intinde parul cu placa,cat de cool ti se pare ca poarta pantaloni cu tur sau ca are pierce.
Spune`i ca te atrage pentru ca este sociabil,muncitor,prietenos,ambitios, inalt, inteligent si ca are simtul umorului. Poti sa ii sugerezi o intalnire intre ea si prietenul tau.
Ai grija la detalii.Trebuie sa ii spui prietenului tau sa nu se prezinte in fata mamei tale cu tricoul cu "*** you ", sa isi dea pierce-ul jos, sa renunte cat de cat la freza lui cu creasta sau sa nu se mai dea cu asa mult gel de par sau parfum.
Atunci cand mama ta il supune la interogatoriu, ai grija sa nu intervii.Altfel baiatul va parea nehotarat si fara personalitate.
Ii spui sa te lase sa te vezi cu el si pe acasa(ca sa ii dai impresia ca tine totul sub control).Ii spui sa iti recomande locuri in care iesea cu prietenele,activitati pe care le facea cand era de varsta ta.
Roago frumos sa ii acorde iubitului macar o sansa si spune`i ca nu te`ai indragostit degeaba de el,ca are farmecul lui si ca trebuie sa aiba incredere in alegerile tale.Ii spui,de asemenea, ca sfaturile ei sunt mereu binevenite, ca va fi la curent cu ce se intampla dar ca intotdeauna tu vei decide :X
Take care :*

1 răspuns:
| LifeIsAJoke a răspuns:

Nu il place si gata.Stii cum e mom knows bestlaughing. Aratai partile bune ale baiatului.Cand cinati spune-i ce lucru frumos a facut el pentru tine in ziua respectiva.