| Boicu_Daniela_1990 a întrebat:

Bună.Vă rog să îmi spuneți un răspuns cât mai sigur dacă VREȚI. Sunt foarte îngrijorată, fac tratament cu dostinex pentru că am avut prolactina mare, acum e mai scăzută decât trebuie să fie. Normal este 23 să zicem şi prolactina e 15 cu toate astea doctorul ginecolog a zis să nu opresc tratamentul că se poate ridica iar prolactina. Tratamentul să il opresc doar când voi rămâne gravidă. Întrebările sunt, pot face copii dacă încă iau tratament cu dostinex şi pot rămâne gravidă dacă prolactina este mică? Aştept minunea peste 3 zile. Sper SĂ Nu vină mestruația. Menționez că doresc foarte mult un bebe şi fac sex neprotejat.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti ramane insarcinata daca prolactina este mica; probleme ar fi daca ar fi mare. Si eu am luat tratament cu Dostinex in primele saptamani de sarcina (pentru alta problema), sarcina nu a avut de suferit

| Boicu_Daniela_1990 explică (pentru Brigaela):

Doamne ajută mulțumesc pentru răspuns.

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca poti ramane insarcinata in situatia mentionata si exact din acest motiv ar fi cazul sa-i asculti sfaturile si sa-i urmezi indicatiile pe care ti le transmite medicul ginecolog findca aceasta este menirea sa si din acest motiv te are in evidenta sa. Multa sanatate!

| Boicu_Daniela_1990 explică (pentru corbulalbrosu):

Măcar să fia aşa vă mulțumesc pentru răspuns.