| eudemonica a întrebat:

Vara aceasta am cunoscut un baiat de 21 de ani, eu am 15.Intr-o seara cand ne-am intalnit el mi-a cerut prietenie iar eu am acceptat, problema este ca dupa 3 zile deja a deschis subiectul despre sex:-D. A tot insistat iar eu am refuzat de multe ori. Dupa ce a vazut ca eu tot refuz mi-a spus ca nu o sa ma mai caute, ok, nu mi-a parut rau. Dupa acea seara tot m-a cautat dar eu nu am vrut sa-l mai vad. El acum e plecat in strainatate, si la vara viitoare cand va veni in tara ma gandesc sa ii zic ca vreau s-o fac cu el desi stiu ca ma vrea doar pentru asta.Stiu ca o sa imi spuneti ca sunt mica si trebuie sa mai astept, asta e si parerea mea, si mereu am zis ca prima data vreau sa fie cu persoana iubita dar parca acest baiat ma atrage foarte mult, parca mi-a luat mintile. As vrea sa stiu...de ce m-a cautat si dupa ce ne-am despartit? as face bine daca as accepta sa o fac cu el? Si as mai vrea sa stiu, dupa ce pierzi virginitatea te dezvolti si mai mult? mersi:*

Răspuns Câştigător
| Lora a răspuns:

Aoleuuu sa nu faci prostia sa o pierzi cu el! Cum ai zis si tu, el doar asta isi doreste pe urma sa sterge pe capul... si adio uita si cum te cheama! Cel mai bine ca a plecat si ca relatia n-a decurs mai multa vreme ca sa te implici si mai mult si sa te faca sa suferi cumplit, fa ceva si uita de persoana aia ca exista pe acest pamant si cauta un baiat serios cu care sa faci pasul asta, daca vei accepta s-o faci cu el o sa te vorbeasca peste tot ceva in genul:"proasta a pus botul, am frecat-o si pe asta!" imi cer scuze daca ti-am vorbit prea deschis dar asta e adevarul si vreau sa te trezesc inainte de-a face prostia! Cat despre dezvoltare depinde foarte mult de organism unele se ingrasa, altele slabesc, unele le cresc sanii, altora fundul.Stai tu linistita si lasa-ti corpul sa se dezvolte in normalitatea lui si nu lasa sa-si bata joc orice mucos de tine si de corpuletzul tau.In speranta ca ti-am fost de ajutor, te pup, Laura!

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, dupa ce iti pierzi virginitatea nu te dezvolti mai mult, ci tot asa cum te-ai fi dezvoltat si daca erai virgina. Daca iti incepi viata sexuala la intamplare, trebuie sa stii ca inainte de 17 ani si jumatate, iti cresti riscul de cancer de col uterin. Si mai trebuie sa stii ca e obligatoriu ca partenerul tau sa faca analize inainte de a face sex, iar dupa aceea, tu esti obligata sa te duci la ginecolog.

| lovenotsex a răspuns:

Dupa parerea mea faci o prostie daca o faci cu el, mai ales ca este pentru prima oara.In primul rand oricat de mult te-ar atrage o persoana prima data trebuie sa simti iubirea din partea lui/ei. El evident ca si-a incercat norocul, prb a 2a oara a fost impins de cineva care-ti vrea raul, ca el sa mai incerce ca va avea sorti de izbanda.Nu cred, de fapt sunt sigur ca dupa ce vei avea un act sexual cu el, totul se va schimba, nici pe departe atata timp cat el a cautat la tine doar atractia fizica.Treaba ta, dar trebuie sa iubesti si sa simti iubirea prima oara mai ales, acel moment iti va ramane intiparit in minte pentru toata viata.Grija de tine si asteapta iubirea, e cu totul alt sentiment cand simti ca esti iubita nu doar "o face si atat".

| raisa1993maria a răspuns:

In nici un caz nu mi se pare o idee buna sa o faci cu el, e la mintea cocosului ca asta doreste de la tine si ce ai sa faci apoi? el o sa se laude prietenilor ca a facut-o cu tine si desigur o sa te paraseasca odata ce vrea doar lucrul ala iar tu o sa stai sa regreti 100% ca ai facut acest pas si la o varsta frageda dar in primul rand pentru ca ai facut-o cu un baiat care nu te iubeste si pe care nu il iubesti. referitor la ultima intrebarea da unele fete se dezvolta mai mult dupa ce isi pierd virginitatea, in solduri, sani, fund...

| raisa1993maria a răspuns:

Deea98 nu vreau sa fiu rautacioasa dar prieteneste iti spun ca atat " i-ti cat si i-si" se scride dafapt iti si isi happy

Răspuns utilizator avertizat
| wannabe a răspuns:

Parerea mea este sa iti gasesti un prieten mai adecvat varstei tale. cei mai mari cauta doar sex si numai atat. tu faci ce vrei. dar te rog spune-mi si mie ce ti-a facut de tea adus in starea asta.

| Sin a răspuns:

Deci vrei sa spui ca iti place sa fi carpa tuturor?
Asa reiese, avand in vedere ca esti constienta ca el doar pentru sex te vrea.Sau ai impresia ca va ramane cu tine dupa ce faceti sex?

"mereu am zis ca prima data vreau sa fie cu persoana iubita"
Asta nu e dragoste asta e moft, e simpla atractie fizica, pe scurt ti s-au urcat hormonii la cap.
Mai gandeste-te.

| Scuturici a răspuns:

Daca i-ti place de el de ce nu o faci? Eu cred ca esti destul de mare doar esti adulti altii i-si incep viata sexoala la 15-17 ani... dar mai intai consulta un medic in legatura cu dezvoltarea ca eu nu stiu sa-ti raspund la intrebarea aia!; D succes si sa nuuit sa te protejezi! big grinbig grinbig grin

| ..:::Andrada:::.. a răspuns:

Decii. Parerea mea este ca. Dupa ce o sa o faci cu el oh go on sigur te va lasa. Asa fac ToTzi baietii [ majOritatea ] Nu se stie ce se va intampla happy Mai bine evita`l. decat sa iti pierzi virginitatea. pentru 10 min.de placere mai bine.Stai linistita. asteapta sa gasesti persOana potrivita.[ IUBITA ]. +

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa sti ca de multe ori e bine sa iti pierzi virginitatea cu o persoana mai putin iubita, la care poti sa renunti usor, nu sa foloseasca asta ca un obiect de manipulare pentru tine, acum nu stiu depinde de situatie si de ce isi doreste fiecare de la viata happy succes.

| sashareina a răspuns:

Nici sa nu te gandestistraight face. e lucru clar ca doar asta vrea.si sa nu uiti ca un baiat insista pana obtine.esti inca mik si ai tot timpu din lume sa o faci.gaseste un baiat care sa te iubeasca, sa tina la tine si u la randu tau sa-l iubesti si sa o faci din dragoste nu din placere sau atractie. faci o mare greseala crede`ma!straight face ar fi bine sa te gandesti nu merita!straight face si in legatura cu pierderea virginitatii, depinde de organism. unele fete se dezvolta altele nuhappy.