| anonim_4396 a întrebat:

Vorbesc cu un băiat de ceva vreme. Totul e ok, ne-am vazut duminică si ieri am vb toata ziua prin mesaje. Nu ne-am vazut ca nu m-am simțit bine. Am lesinat la muncă si nu mi-a fost bine toata ziua. Oricum nu mi-a mai scris mesaj de pe la 5 cam aşa, nici eu ca am dormit. Nu stiu se poartă ok cu mine când ne vedem si asa dar nu stiu. Mi-a zis ca are ceva planuri nmcu mine si ca nu scap asa usor. Acun nu stiu la ce s-a referit... poate sa fie cu mine pana se culca cu mine si după pa. El mi-a zis cand sunt pregătită si ca nu se va intampla ceea ce gândesc eu adică sa ma lase. acum nu stiu ce sa fac? Ce sa cred. Astept sa ma caute ca eu nu vreau sa par disperată sau insistenta. Ieri am vb asa mai rar ca a avut mult de munca si mi-a răspuns asa mai rar. Ce sa fac? Merită sa-mi bat capul?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun ca merita sa te focusezi pe santataea ta, sa-ti faci niste investigatii medicale daca nu te simti bine, mai ales ca scrii tare dezlanat si nu esti coerenta in exprimare.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

În momentul de față am ceva probleme dar o sa merg la medic. Si scriu rău deoarece am autocorectarea la tastatură. Chiar nu înțeleg de ce trebuie sa faceți unii observații când nici ei nu stiu sa scrie sau scriu gresit. Ma rog.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu m-am referit la greselile gramaticale, ci la fraze scrise stangaci, cu exprimare greoaie.

| Kira5854 a răspuns:

In cazuri de genul, cred ca trebuie sa nu te astepti la nimic... daca poti face sex cu el fara sa te astepti la o implicare emotionala pana vezi ce a vrut el de fapt e mult mai bine pentru tine. Deoarece: daca tipul a vrut doar sex, te asteptai la asta si nu te.ai implicat emotional, daca tipul te voia pe tine, erai surprinsa placut. Eu mereu merg pe premiza "toti sunt prosti si toate.s curve" pana la proba contrarie. Astfel daca voi fi uimita, voi fi uimita placut.

| anonim_4396 explică (pentru Kira5854):

Nu m-am culcat încă cu el. Nu ma simt pregatita. dacă ma place are puțină răbdare. daca Nu, usa ii deschisă.

| Kira5854 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aici iti sustin decizia. Am spus doar daca decizi sa o faci, sa iei in considerare ambele probabilitati

| anonim_4396 explică (pentru Kira5854):

Încep sa-mi cred ca doar aia a ce vrut... încă nu mi-a scris. Eu chiar pot sa insist de fiecare dată... si el a zis ca nu fuge de mine si ca are ceva planuri cu mine. Acum nu stiu ce am.

| Kira5854 a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa-l putin sa astepte si vezi cum stau lucrurile si vei daca merita, pentru ca nu are rost sa te risti daca tu iti doresti o relatie lunga si serioasa. Singura relatie in care"te avanti" e aia in care nu crezi ca o sa tina mai mult de cateva luni.

| anonim_4396 explică (pentru Kira5854):

Mi-a scris aseară. Acum sa vedem ce si cum. Eu am ceva probleme si trebuie sa ma concentrez pe ele.

| PsihologMariusIftimie a răspuns:

Ai nevoie sa inveti care sunt acei baieti pe care merita sa ii primesti in viata ta si nu se limiteaza la a profita de tine. E drept, ca pot face asta o singura data, sau pot profita de tine pe o durata mai lunga de timp, iar tu sa ai impresia ca l-ai intalnit pe alesul inimii tale.

Cand faci alegerea respectiva, este bine sa tii cont daca ai ceva in comun cu acel baiat, si daca este interesat si de altceva decat de sex, daca este capabil sa fie langa tine cand ai nevoie de el, sa te sustina, sa iti acorde incurajari si consolare, daca este nevoie. Da, invata sa ii testezi pe baieti fiindca femeile fac asta mereu, din fericire pentru ele!

Un criteriu important de selectie ar trebui sa fie activitatile comune pe care le puneti in practica. Activitatile superficiale cum ar fi mersul in club nu cantaresc la fel de mult precum activitatile de profunzime cum ar fi mersul in excursii sau faptul ca va place sa vorbiti despre pasiuni comune: lectura, sportul, muzica, filmele, etc. Succes!

| мартна a răspuns:

Prin "nu scapi asa de usor" cred ca se refera ca... Nu vrea sa renunte asa usor la tine :-P
Eu cand ii spun asa iubitului, la asta ma refer. :-)

| anonim_4396 explică (pentru мартна):

Nu stiu la ce se refera dar stiu ca azi nu mi-a scris nici un mesaj. eu tot astept. Ek a zis ca ma înțelege ca nu pot sa o fac ca nu sunt pregatita... si el a zis ca nu fuge de mine... adică nu pleacă. Acum nu stiu. Il mai las.