| Teresa02 a întrebat:

Vreau sa ajut o fata ca sa fie impreuna cu un baiat, ei ii place foarte mult de el dar si lui ii place de ea dar nu cum ii place ei...cum o ajut ca sa fie impreuna cu el...noi iesim seara pe la 20:00 la poarta si plecam pe la 23:30 - 00:00...stau mereu unul langa celalalt dar nu prea comunica el se uita la ea si ea la fel iar cand ne vine el o ia in brate si o saruta pe obraz iar cand plecam la fel dar atunci cred ca o face de mai multe ori.P.S ea are 16 ani iar el 20... Va rog fara critici.DAU FUNDA! Va multumesc

Răspuns Câştigător
| DoarSteff a răspuns:

Dragostea e frumoasa. Depinde tu cati ani ai ca sa-mi dau seama in ce masura esti potrivita pentru a incerca sa accelerezi procesul dintre cei doi. Ai putea vorbi cu fiecare-n parte si sa vezi ce vrea unul de la altul. Daca ai 13 ani ti-as zice sa stai in banca ta. Daca esti mai mare decat baiatul atunci eu iti zic ca esti in masura sa vorbesti cu ei. Pentru ca o persoana cand vine vorba de luat decizii asculta mai mult de persoanele mai experimentate decat de copile mici (de obicei e ceva de genul: "Da, mersi pentru sfat," dar in mintea lui -Nu ascult sfaturi de la o pustoaica-) Acum nah... sper ca o sa-ti faci "curaj" si o sa vorbesti cu fiecare-n parte dar daca o faci (si sper ca da) atunci vorbeste mai intai cu fata iar daca fata iti zice ca-l iubeste atunci cand ii vei spune lui acest fapt el va fi ceva in gen: "Serios? Si eu o iubesc dar mi-era frica de un posibil refuz". Bafta tongue. Apropo, FUNDA? Te rog. happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aha, vrei ca amica ta sa fie "cuplata" cu Virginel, iar el daca simte ca vreti sa-l fortati, din orgoliu riscati sa-l pierdeti de tot.

daca iesiti in oras, si daca bea ceva, sunt sanse sa se dea el la ea, asta..ati incercat?

| Teresa02 explică:

Multumesc mult DoarSteff si da eu sunt de aceiasi varsta cu baiatul...pana acu a mers bine dar acum sa vedem ce iese...inca odata multumescwinking