| somebodylovesyou a întrebat:

Vreau să îmi spuneţi părerea voastră. Povestea mea începe aşa: La începutul verii am cunoscut un băiat. El e genul de baiat mai rau. El are 19 ani şi eu am 14. Am fost împreună o lună şi în tot acest timp multă lume a încercat să ne despartă, în fiecare zi se găsea cineva care să intervină între noi şi cu toate astea nu ne-am certat niciodată. Într-o zi el mi-a zis ca ar trebui să ne desparţim deoarece m-a schimbat foarte mult în rău. El mi-a dat o zi să mă gândesc dacă vreau să ne despărţim sau nu. Eu i-am zis ca nu vreau să ne despărţim şi totul a fost ok până în următoarea dimineaţă când el şi-a făcut apariţia cu noua lui prietenă. Noi am rămas prieteni şi ne mai petreceam timpul împreună dar prietena lui îi interzicea să se mai vadă cu mine. În ultima săptamnână s-a certat de nenumărate ori cu prietena lui din cauza mea. Acum noi suntem puţin mai mult decât prieteni şi el mi-a zis că ţine foarte mult la mine straight face şi ca nu a suportat-o niciodată pe acea fată.
Voi credeţi că vrea să se împace cu mine? Şi dacă da ce să fac? Nu vreau să fiu bătaia lui de joc...

10 răspunsuri:
| MasterYoda a răspuns:

Daca nu vrei sa-l bagi in puscarie, mai bine vezi-ti de treaba!

| Linilerei a răspuns:

Greșeala pe care o face multe fete este să arate că are nevoie de ăl de alături ( băiatul / iubitul ) Nu trebuie să îți faci nici speranțe ( ca după să nu suferi tu ), dar nici să lași situația incertă. Întreabă-l ce simte pentru tine și să-ți spună concret. Este un risc să fii cu el din moment ce nici el nu prea e hotărât. Dacă te va iubi și avea grijă de tine atunci o să știe să nu te influențeze negativ. Să te protejeze de viciile și lucrurile rele pe care el la rând le face. Cu toate astea arată-i că ești o fată puternică și dacă îl vrei înapoi spune-i clar că dacă dorește același lucru să îi spună adios tipei ăleia și să fiți împreună. Mai mult te macină situația și nu e okay. Good Luck!

| Bogdan9630 a răspuns:

Pai sfatul meu este ca nu ar mai trebui sa fi prietena cu el esti nebuna la cap tea inselat si nu ti-a zis nimic te-a folosit in timp ce el statea cu cealalta fata ar trebui sa nu mai ai cine stie ce legaturi cu el pentru ca te poate folosi oricand

Răspuns utilizator avertizat
| KainSanctus a răspuns:

Problema e ca intr-adevar asta este riscul cel mai mare, sa ajungi o carpa. Sincer eu te sfatuiesc sa nu te arunci cu capul inainte si sa stai pe ganduri o vreme, sa analizezi ce se intampla intre voi, si cel mai important tu ce vrei sa se intample intre voi. Ai rabdare, observa si daca trebuie CUCERESTE tot ce consideri ca e al tau. Nu e un sfat tocmai ortodox dar o sa-ti prinda bine si nu numai acum.

| Iolss a răspuns:

Sigur vrea sa va impacati! Ar fi bine sa iti petreci timpul cu el! MULT TIMP CU EL! Nu ii spune pur si simplu ca vrei sa fii cu el sau daca te place si vreti sa va impacati.Intreaba-l ce insemni tu pentru el si de astea. Daca tine la tine.stii tu. Daca iti mai pot da sfaturi spune-mi!
Bafta!

| Metamorphose a răspuns:

Intai iti pun o intrebare ca sunt curioasă: cati ani are actuala? Acu trecand peste curiozitatiile mele, eu cred ca nu ar trebui sa te arăti foarte interesata de el. Arata.i ca ai cu cine, ca viata ta nu este bazata doar pe EL.(desi poate ca e no asta.i viata:-J) Incearca sa iesi mai mult cu prietenii, sa te distrezi, sa nu te gandesti intodeauna la el si la țața de pritenă.sa. Sper ca te.am ajutat. Pupicc!:*

| Love0and0Smile a răspuns:

Poate a fost cu aia sa iti arate tie ca el e "macho"... ca poate sa le schimbe pe fete ca pe sosete. nu ar fi tb sa ii permiti asta, ar fi tb sa vezi cu cine ai de-a face dar asta e... inimii nu ii poti porunci. daca inca il iubesti si ai vrea sa fii din nou impreuna cu el, si vrei in acelasi timp sa afli daca tine la tine, lasa-l sa incerce. nu te lasa din prima. adica daca te intreaba daca vreti sa va impacati zii ca nu stii sigur, nu ai vrea sa mai suferi odata, ca sa iti lase cateva zile timp de gandit. daca in aceste zile te cauta ca sa iti auda raspunsul inseamna ca vrea cu adevarat sa va impacati. dar atunci tu sa ii zici ca nu crezi ca ai mai putea pentru ca increderea ta pentru el e 0 si tb sa o recastige. daca e de acord, impacati-va, tine-l mai intai putin pe jar ca sa vezi daca insista. dar la prima abatere, uita-lbig grin

| Teeki a răspuns:

Atunci spune-i in fata tot ce gandesti, de ce sa-ti fie frica? Ca ramai fara el? Crede-ma se poate trece peste asta, dar peste o umilire treci mai greu. Succes :**.