| Mysteryossa a întrebat:

vreau sa ma ajutati(daca puteti). sunt cu iubitul meu de 10 luni dar uneori simt ca nu mai vreau.il iubesc mult dar am momente in care vreau sa ma despart de el si sa fiu iar cum eram inainte.stiu ca fara el nu o sa imi fie bine si stiu ca ma iubeste, dar chiar nu stiu ce sa fac... voi ce ziceti?crying

3 răspunsuri:
| ViVi99 a răspuns:

E cu adv plictisitor mai ales daca esti adolescenta. Nu poti avea o relatie de 3-4 ani fara sa te plictisesti de ea. Intr-adevar sunt persoane care pot fi intr-o relatie mult timp, dar nu sunt multe cazuri. In orice caz, explica-i iubitului tau cum sta treaba si puteti face o pauza. Intre timp puteti ramane amicihappy Deci, daca nu te simti chiar asa de bine cu el sau daca te-ai plictisit d relatie, nu ezita sa-i spui. Gandeste-te si la partile bune ale unei despartiri: poti iesi oricand cu oricine fara sa-ti faci griji ca afla iubitu, nu mai trebuie sa te gandesti ore in sir cu ce sa te imbraci sau unde veti merge. Intr-un cuvant:LIBERTATE! O sa vezi ca o sa te obisnuiesti cu singuratatea si o sa-ti placa si asawinking

| whoocares a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa vorbiti si sa ii explici cum sta treaba. ce simti tu, ce vrei tu. poate si el simte la fel... poate e timpul pentru o pauza de o zi, doua, sau cat aveti nevoie pentru a va limpezii gandurile.
e normal sa ai momente in care sa simti ca nu mai vrei. din cauza certurilor, a neintelegerilor, sau. voi stiti ce e in relatia voastra.
Sfatul meu e sa stai de vb cu el si sa ii spui ce ne-ai spus nou ( pe TPU) si sa ajungeti impreuna la o solutie de comun acord.

| Addeeee a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa luati o pauza. Convinge-te singura daca e mai bine fara el sau nu.