| Bogdanmb a întrebat:

Buna,am 16 ani(m-am gandit sa precizez si varsta)deci am vazut o fata, pe autobus ma tot uitam la ea, pur si simplu nu ma puteam abtine sa nu ma uit macar odata la ea, dupa ce ma vedea ca ma uit se uita si ea si zambea(se intorcea dupa ce ma intorceam eu), am gasit contul ei de facebook si a-2a; a3-a conversatie era asta:
"
Salut-eu

buna

ce mai faci?-eu

ascult muzica

ce muzica iti place?-eu

acum ascult Lorde:Royals

bine de tine-eu

?

eu nu prea stiu ce sa fac-eu

laughing
te plictisesti?

cam da-eu

ieri am avut numa teme si invatat si astazi, n-am avut nimic si n-am stiutce sa fac, si cu vremea asta afara-eu

nu ai avut teme?
ce bine

da, o minune, n-am mai patit-eu

laughing

tu ce ai mai facut astazi?-eu

am fost al scoala sia m invatat

decat nimic...-eu

laughing

eu astazi daca nu am avut de invatat si teme, nu prea am avut ce sa fac dupa scoala,-eu

eu am avut ce sa fac...mereu am :
laughing

de aici numai eu- am mai povestit cu un prieten,dar in general nu prea am avut ce face
ma mai uitam la filme inainte
cand nu aveam ce face,sau muzica da nu prea ama vut chef astazi,

bine,te las acuma,nu te incurc,devin cam plictisitor-eu"
am inchis conversatia ca miera frica ca o plictisesc,si aproape dupa fiecare text pe care il scria punea emoticonul:p, mai erau si emoticonuri cu zambet pe care nu le arata dupa ce am copiat mesaju, dar dupa conversatia asta nu mai raspunde cand o salut sau o intreb ceva. cat de mult am gresit? sau(asta este cea ce cred eu)-nu i-a pasat niciodata de mine numai ca imi raspundea asa numai? sa o las pur si simplu? nu am experienta la asa ceva, e pentru prima data cand am incercat sa vorbesc si sa cunosc o fata de care cred ca imi place.Mi groaza sa o intreb pe ea daca am gresit cu ceva, si oricum nu cred ca va mai raspunde

Răspuns Câştigător
| fockewulf a răspuns:

Parcat ti-am mai spus o data frate, lasa naibii FB ala, treci la pasul 2, invit-o la un suc sau un film ( pe care sa-l aleaga ea, chit ca o sa mori de plictiseala dar asta e, trebuie sacrificii in viata ) Si vezi daca accepta invitatia. Si calca peste frica, este doar teama de ceva ce nici nu s-a intamplat si este posibil sa nu se intample vreodata, deci ti-e frica de nimic.
Si daca te refuza asta e, macar sti o treaba si poti merge linistit mai departe.
Aaaa si sa nu uit, nu mai tot zi atata ca nu sti ce sa faci pentru ca risti sa apari ca un incompetent. Fi sigur pe tine si cu initiativa.

5 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Nu s eprea intelege din mesaje care sunt ale tale si care sunt ale ei. Corecteaza asta intai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trateaza-o.cu.indiferenta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă și ea e indiferentă, de abia așteaptă să scape. I-ar face un serviciu, tu realizezi? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbește cât mai puțin despre tine sau despre ea, alege subiecte generale și caută să aveți ceva comun care să vă atragă și să vă facă să spuneți „și eu la fel :o ".
Nu te plânge de nimic din prima.
Tu pari a nu avea ce să vorbești cu ea, normal că nu e interesată și că ai plictisit-o. Poate a și simțit că nu ești sigur pe tine, iar fetele care se simt atrase de anumiți băieți nu caută incapabili sau pămpălăi.
Nici nu trebuie să ai pretenții. Iar prima impresie e importantă că altfel o dai în bară cam în totalitate.

Răspuns utilizator avertizat