| nesabuit33 a întrebat:

Salut, am 20 de ani si am cunoscut o fata pe Facebook, m - am imprietenit cu ea si vorbesc zi de zi cu ea pe Facebook, dar nu prea mai stiu ce sa vorbesc cu ea, am vorbit despre filme, muzica, pasiuni, scoala, mi-a mai povestit cate ceva despre ea. Si ea vrea sa vorbim dar nici ea nici eu nu stim despre cehee hee.
( Mai sunt situatii cand intru in vorba cu ea, sau intra ea pe mine, dar la un moment dat se opreste conversatia si nu mai stiu cu ce sa continui )
Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dupa o vreme, ramai fara subiecte, si trebuie sa treci la fapte. Mai ales dupa 20 de ani.
Apoi, subiectul convorbirilor 'de seara', va fi recapitularea zilei petrecute impreuna.
Asta daca nu sunteti in colturi opuse ale hartii...

| nesabuit33 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

E din alt oras, ne despart cativa kilometri, o sa ne vedem cat de curand in 2-3 saptamani la un suc, dar pana atunci mai e multhee hee am vb cu ea si despre relatii, etc, ma gandeam cand suntem face to face sa ii propun o relatie, am mai batut apropouri si chestii din astea, am devenit foarte apropiati, putem vorbi orice, dar nu prea am experienta cu chestiile astea, o intreb ce ai mai facut azi gen, mai vorbesc cu ea cateva chestii spontane si dupa pauza, mai ma intreaba "nu mai zici nimic"? as mai putea sa o intreb chestii despre ea, gen care e cea mai fericita intamplare din viata ei sa dau un exemplu, dar nu stiu cum sa fac legatura, nu pot sa ii arunc intrebarea asa direct...

| nesabuit33 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Un id de mess te rog sau Facebook, sa mai te intreb ceva,, ca nu ma lasa sa-ti dau mesaj aici, eu fiind membru junior

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru nesabuit33):

Poti sa-mi trimiti felicitare aici pe site, in loc de mesaj.

7 răspunsuri:
| syd2 a răspuns:

Vorbiti despre politica big grin, despre filozofie, despre carti, despre evenimente, despre tari etc

| nesabuit33 explică (pentru syd2):

O iau la o serie de intrebari din capitale laughing daca nu stie poc

| ambicio a răspuns:

Subiectele ar trebui sa vina de la sine