| romanceraselaelisa a întrebat:

Buna,vreau sa stiu ceva neaparat:cand faci dragoste trebuie sa stai imbracat, adica in lenjerie intima?(sutien si chilot)imi puteti raspunde va rog!

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Diferenta intre a face dragoste si a face sex este la partea cu sentimentele, emotiile, implicarea afectiva, nu la partea ``tehnica``. Adica tot asa se face! Adica si daca se referea la dragoste si daca se referea la sex tot aiurea e intrebarea ca nu poti sa faci nici una, nici alta cu haine pe tine. Ideea asta e scoasa din filme porno unde parasutele alea au chiloti pe ele.
Si faptul ca stai dezbracat/a langa partener/a poate ajuta in rezolvarea problemelor de timiditate, de exemplu este bine ca un cuplu sa isi cunoasca trupurile inainte sa faca dragoste pentru prima data pentru a se obisnui cu gradul mare de intimitate pe care il presupune un act sexual!

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar la 14 ani în loc să te preocupe cartea și școala, te preocupă sexul? Esti un copil, de ce nu î ți trăiesti copilăria? De ce de acum vrei să faci sex? Tu la 14 ani nici nu esti dezvoltată bine, doctorii trag un semnal mare de alarmă, fete de 10-14 ani care fac sex, au cele mai mari șanse de a face cancer genital, la o vîrstă fragedă, asta vrei? M ai tîrziu în loc să te bucuri de o căsătorie fericită și de copii, tu vei fi bolnavă.

| Elvina a răspuns:

Trebuie sa fii dezbracata copilo, cum crezi ca se face sex? Imbracata?

| sebysebyca a răspuns:

Da,trebuie sa stai imbracat cu lenjerie intima,palton, caciula de astrahan, pantaloni de monton, ciorapi de lana si ciubote de infanterist! ca accesorii, ai nevoie de un rucsac de spate, si o paleta de tantari!

| xxxCARBONxxx a răspuns (pentru sebysebyca):

rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| Oana92 a răspuns (pentru sebysebyca):

Ahh...daca ar asculta copii astia de 12-13 ani sfatul tau nu ar mai exista mame aflate inca in pubertate!

| neutrino a răspuns:

Ideea ta este interesanta. Te rog sa-mi spui sa mie cum puti face dragoste cu chilotul pe tine! Sper ca nu te-ai gandit la varianta la minut, cu chilotii in vine!

| neutrino a răspuns:

Se baga un prost in vorba. Ti-au dat voie ce-i de-acasa sa vorbesti?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru neutrino):

Latrii

| neutrino a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Esti prea inapoiat mintal pentru a fi bagat in seama. Probabil ca tu esti tare mandru de tine dar, cu siguranta, pentru parintii tai esti un mare esec. Poti sa-i intrebi! Seara buna!

| alee3333 a răspuns:

Nuuuu, documenteaza-te sau lasa-te daca nu ai habar de ce vorbesti oh go on

| georgyanna15 a răspuns:

Dragostea nu inseamna acelasi lucru cu sexul, deci ea intrebat daca e nevoie de lenjerie intima atunci cand faci dragoste, NU SEX! Parerea mea este ca daca nu faci sex pentru ce sa stai dezbracata langa el...winking

| Oana92 a răspuns (pentru georgyanna15):

Diferenta intre a face dragoste si a face sex este la partea cu sentimentele, emotiile, implicarea afectiva, nu la partea ``tehnica``. Adica tot asa se face! Adica si daca se referea la dragoste si daca se referea la sex tot aiurea e intrebarea ca nu poti sa faci nici una, nici alta cu haine pe tine. Ideea asta e scoasa din filme porno unde parasutele alea au chiloti pe ele.
Si faptul ca stai dezbracat/a langa partener/a poate ajuta in rezolvarea problemelor de timiditate, de exemplu este bine ca un cuplu sa isi cunoasca trupurile inainte sa faca dragoste pentru prima data pentru a se obisnui cu gradul mare de intimitate pe care il presupune un act sexual!

| sweetpaulaocean a răspuns:

+paltonul