| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa va inreb ceva. mie saptamana asta trebuia sa mi vina menstruatia dar inca nu mi-a venit. eu saptamana trecuta am avut contact sexual neprotejat. dar luna trecuta mi-a venit in 19 si m-a tinut pana in 23. De ce imi intarzie? credeti ca sunt? Sau e doar o raceala? luni o sa mi iau un test sa vad. credeti ca e prea repede.
Ps: nu sa termint in mine.
multumesc!

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa ti faci griji pentru ca o sa-ti vina, ai sa vezi... oricum sa ti faci luni testul ala daca nu iti vine pana atunci

| deeeeea1 a răspuns:

Tot ce e posibil, poate fi o raceala, o dereglare hormonala sau o sarcina. Data viitoare protejatiava ca nu va costa nimic din contra scapi de stres si grijile de fiecare luna.Trebuie sa astepti cam 14 zile pana iti faci testul. Good luck:* Sper sa fie bine

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Este prea REPEDE pentru testul de sarcină, aşa cum EXPLICAM în răspunsul pe care ţi l-am dat în 16 septembrie!

Atunci când „presupui" că ai rămas însărcinată, pentru mai multă siguranţă POŢI face un test de sarcină - dar, ATENŢIE : la momentul testului TREBUIE să ai cel puţin 3 săptămâni de la ultimul contact sexual neprotejat!

| DanPunky a răspuns:

Ai vazut star wars? cand luck a distrus steaua mortii? era o sansa la 1 milion sa nimereasca cu torpila aia. sper ca ai inteles ideea