| EvaTramell a întrebat:

Buna vreau sa va zic ceva. acum cateva zile eu si prietenul meu am facut`o... la inceput tot ne-am sarutat si am zis sa o incercam. Eu eram pe rosu:d dar nu a contat. la inceput a fortat putin si m-a durut dar m-a lasat pe urma iar a incercat si atunci cand a iincercat am simtit chiar tare. Nu l-am lasat ca am zis ca ma doare. dupa cateva zile m-am uitat sa vad si eu :d daca mai sunt sau nu. dar mi s pare altfel.e posibil sa se fi rupt atunci cand a fortat? nu am facut-o protejat deoarece nu l-am lasat sa o introduca pe toata doar putin si cand am simtit ca ma doare am lasat-o balta. credeti ca pot ramane? nu s-a terminat ..si ceea ce vreau sa zic : e posibil ca din cele doua incercari e posibil sa se fi rupt? m-am uitat cu ajutoru oglinzii si parca mie altfell mie mai mare... nu stiu ce sa cred. ajutati-ma happy. multumesc

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In mod sigur s-a rupt himenul. Adica nu mai esti virgina, esti femeie. Este posibil sa fie doar o ruptura partiala si la urmatorul contact sexual sa mai ai ceva durere/sangerare.
Poti ramane si insarcinata, dar riscul e foarte mic fiindca era o perioada cu fertilitate minima.

| Kylexy a răspuns:

Himenul se rupe la primul contact sexual.

| PsyhoWoman a răspuns (pentru Kylexy):

Nu neaparatwinking

| Kylexy a răspuns (pentru PsyhoWoman):

Nu neaparat daca himenul este elastic.

| PsyhoWoman a răspuns (pentru Kylexy):

Elastic neelastic, al meu nu s-a rupt nici acum si sunt la al 4-lea contacttongue

| mihaMGB a răspuns:

Scumpa exista posibilitatea sa se fi rupt himenul, dar exista si posibilitatea de a fi intact, eu stiu din experienta cat m'a(m) chinuit.Nu iti poti da seama dupa durere neaparat, aceasta fiind cauzata de fortarea muschilor vaginali.In orice caz nu cred ca mai conteaza daca esti sau nu, ideea e sa incerci de acum sa te obisnuiesti cu penetrarea si sa ajungi sa iti satisfaci nevoile sexuale(preferabil protejat). Insarcinata nu ai cum sa ramai, in rpimul rand pentru faptul ca nu a ejaculat, si in al2lea rand lichidul seminal nu avea cum sa patrunda in interior din cauza presiunii menstruatiei.Protejeaza'te de acum si. enjoyhappy

| andreeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Cred ca s-a rupt, dar tu ai simtit asta? trebuia sa simti cand se rupe, de ramas insarcinata nu poti! dar de dezvirginat as spune sa mai incercati, si daca si tu iti doresti asta rezista, pentru ca asta o sa va apropie si mai mult! dar numai primele 2 partide o sa te doara, dupa aia nu mai doare