| danieell222 a întrebat:

am facut dragoste cu iubita mea ea fiind virgina si nu am folosit prezervativul. Am scos-o si am ejaculat undeva deasupra buricului exista vreun risc?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti experimentat si esti sigur ca nu a cazut nici o picatura de sperma inauntru, atunci fata este in siguranta.

Ai spus ca nu au a fost decat 1 partida de sex, dar a existat cumva si o masturbare anterioara sexului?
Daca da, exista acel risc de sarcina, fiindca sperma ramasa pe teava dupa o ejaculare, se scurge involuntar in vaginul fetei, in primele secunde cand penisul este reintrodus.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, exista risc de sarcina, daca:
- au fost mai multe partite sexuale consecutive neprotejate, chiar daca ejacularea s-a facut afara.
- si daca fata era in perioada fertila.

| danieell222 explică (pentru Violleta2022):

O partidă nu a fost protejată

| danieell222 explică (pentru Violleta2022):

Au fost două partide de sex, cea de a doua a fost neprotejata

| danieell222 explică (pentru danieell222):

Însă a fost o pauză cam de 20 de minute între cele două

| Goete a răspuns (pentru danieell222):

Daca ai urinat e ok

| danieell222 explică (pentru Goete):

Da, am urinat după primul act

| Goete a răspuns (pentru danieell222):

Atunci e ok daca esti sigur ca n-a mers nimic in ea

| Violleta2022 a răspuns (pentru danieell222):

"acum 11 ore | danieell222 explică:
Au fost două partide de sex, cea de a doua a fost neprotejata"

exact ce nu trebuia sa se intample, s-a intamplat, crescand sansele de sarcina.
Chiar daca ai ejaculat afara, aveai deja sperma ramasa pe teava de la prima partida, care s-a scurs involuntar in vaginul fetei, la a doua partida, imediat cum ai introdus penisul, in primele 5-10 secunde.
Daca fata este in perioada fertila, sarcina este sigura.
Greseala fatala care se intampla la novici.
Chiar nu ai mai gasit 2 lei sa cumperi inca un prezervativ?
Pacat! Acum s-ar putea sa te imprumuti de cateva sute, pentru un avort.

| danieell222 explică (pentru Violleta2022):

Chiar dacă am urinat intre cele doua partide, mentionez ca m-am si spălat.

| Violleta2022 a răspuns (pentru danieell222):

Pai, nu ai mentionat nicaieri ca ai urinat si ca te-ai spalat, ca asta schimba povestea.
Cand dai date sumare, nu te astepta sa primesti raspunsuri corecte, clare si precise.
Inca nu avem de unde stii urmatoarele:
- ce tip de ciclu menstrual are fata si la cate zile se succede
- si daca fata era in perioada fertila, sau nu.

| Violleta2022 a răspuns (pentru danieell222):

Daca esti experimentat si esti sigur ca nu a cazut nici o picatura de sperma inauntru, atunci fata este in siguranta.

Ai spus ca nu au a fost decat 1 partida de sex, dar a existat cumva si o masturbare anterioara sexului?
Daca da, exista acel risc de sarcina, fiindca sperma ramasa pe teava dupa o ejaculare, se scurge involuntar in vaginul fetei, in primele secunde cand penisul este reintrodus.