| ElenaMaria a întrebat:

Am fost la ecograf luni la ginecolog si a spus ca nu sunt insarcinata. S-a uitat 2 minute la uterul meu si atat.Ecografia a fost dupa 12 saptamani jumatate de la contact.Azi imi observ burtica mai unflata.Imi este frica sa nu fi vazut doamna doctor.Am facut si teste si au iesit negative + ca am mai facut si o ecografie dupa 10 saptamani de la contact. Oare ce se intampla cu burtica mea? Stopu a venit de 2 ori.Nu m-am uitat daca este mai diferit decat celalte.Stiu doar ca ultimul a durat 4-5 zile cu primele 2 zile scurgeri abudente.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil te-ai ingrasat. O sarcina de 12 saptamani se vede din prima secunda, stai linistita. Doua minute este mult. Stii cam cum este: cum tu te-ai duce intr-o incapere si te-ai uita doua minute la patul din ea. Si eu as spune: nu cumva era o minge de fotbal in pat, ca te-ai uitat numai doua minute, daca cumva n-ai vazut-o? O vedeai din prima clipa. Asa era si cu o sarcina de 12 saptamani. E mare si atrage atentia prin cordul care bate si copilul care se misca. Este imposibil de ratat din primele doua secunde.

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca sarcina ta ar fi de trei luni medicul ar fi vazut-o cu siguranta, nu ai cum sa nu vezi un fetus de 3 luni. Ai pus atatea intrebari despre aceasta posibila sarcina a ta incat nu pot sa nu iti recomand sa mergi la un psiholog. Se pare ca ai o problema destul de mare. Multa sanatate!

| Crisu_7532 a răspuns:

Pai daca doctorita a zis ca nu esti insarcinata, ai facut teste de sarcina care au iesit negativa si ti-a venit si menstruatia...atunci inseamna ca nu esti insarcinata :D
burtica poate sa fie mai umflata pentru ca probabil esti balonata.
dar, pentru linistea ta sufleteasca, du-te iar la ecograf dar du-te la alt medic. o a doua opinie n-are cu ce sa strice. iar daca si al doilea medic spune ca nu esti insarcinata, pai atunci NU ESTI :) in ceea ce priveste abdomenul umflat, cauzele sunt numeroase, dar nu este vorba de un fetus. uite, am gasit un articol care probabil ti s-ar parea interesant: http://www.sarcina-nasterea.ro/......ntoma.html