| RahelaNicoleta a întrebat:

Bună ziua! Am nevoie de sfatul specialistului clasat în secțiunea Obstretica – Ginecologie. În primul rând folosesc Logest de 5 luni, recomandate de către medic (din motive personale medicul respectiv nu mai poate fi contactat, de aceea am nevoie de ajutor și scriu pe această platformă). Ieri, pe data de 2 oct am avut 2 contacte neprotejate (unul la 17:00 și celălalt în jur de ora 20:00). Am luat pastila de anticoncepțional la ora 21:15, așa o iau întotdeauna. Azi de dimineață, pe data de 3 oct., la ora 7:25 am avut un scaun lichid mai mult decât apos (diaree) și din nou, la ora 9:51 am avut altul. Sunt motive serioase de ingrijorare având contactele sexuale de ieri, pastila a avut timp să-ți facă efectul?
La câte scaune scade eficiența și există posibilitatea de a rămâne însărcinată?
Mi-ar fi de mare folos niște răspunsuri de la niște persoane care, chiar știu sau au trecut prin asta..Mulțumesc!

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la un medic ginecolog real, nu sfaturi de la habarnistii de pe TPU, părerologii de serviciu.