| Andreeaiuliana19 a întrebat:

Am o intrebare imi intarzie menstruatia iar in luna mai pe 2 am avut un contact sexual neprotejat dar fara ejaculare. De atunci am facut 3 teste de sarcina la prima urina de dimineata ( primul test la 19 zile de la contact, al doilea la aprx. o luna si ultimul ieri la 2 luni ) si toate sunt negative. Ritmul cm este de 34 de zile dar acum intarzie 6 zile, am si SPM dar totusi sunt putin speriata mai ales ca sunt ff stresata cu facultatea, o schimbare in programul de odihna. Va rog daca puteti sa imi dati un raspuns e posibil si o raceala dar sunt speriata.

3 răspunsuri:
| DrGoogle a răspuns:

Poate fi pe fond de stres dar poate ai si un chist orice ar fi ar trebuie sa te duci cat mai repede la un control ginecologic

| Andreeaiuliana19 explică (pentru DrGoogle):

Stiu dar am niste examene sapt viitoare si nu pot lipsi dar vreau sa exclud o posibila sarcina..ma gandesc ca daca era totusi in 2 luni avea macar sa iasa un test pozitiv nu?

| Andreeaiuliana19 explică:

M.am gandit si la stres dar poate dura mai mult de 6 zile? Ma gandeam sa mai fac un test deoarece am tot auzit de lichidul preseminal care ar contine spermatozoizi si am fost zilele astea extrem de speriata ..plus am o secretie vaginala urata si galbena. oare sa fie vreo infectie si de la asta sa intarzie?