| anonim_4396 a întrebat:

Buna Ziua,

Am o poveste care imi distruge viata de cativa ani si nu mai stiu cum sa imi controlez problema :-(

As dori sa ma prezint in schimb nu doresc sa apar public deoarece nu vreau ca prietena sau cineva aporpiat sa vada acest post, asadar in cer scuze din aceasta privinta.

Asadar problema mea este ca sunt obsedat sexual si sunt constient de acest lucru, exista zile in care ajung sa dau la **** minim 1-na foarte rar o zi cand sa ma abtin de la masturabare cred ca aceea zi este o data la 2 luni, au fost zile cand am ajuns si la 12 masturbari pe zi.

Din cauza asta am fost extenuat obosit si nemancat in perioada facultatii, nu am putut sa ma tin de sport cum ar fi trebuit si a trebuit sa ma las si de acela tot din cauza masturbari mentionez ca am 22 de ani si pot sa spun ca problema se agraveaza pe zi ce trece.

Am ajuns si sa pun la indoiala sinceritatea si increderea prietenei mele in ultima perioada si asta nu este bine, sunt zile in care saraca nu mai poate sa faca sex cu mine deoarece chiar nu poate este extenuata si deja apare jena si durerea.

Nu stiu cum sa ma las de asa ceva chiar imi distruge viata, in ultima perioada toate conversatile cu prietena mea pe care chiar o iubesc si o sustin ajung sau au parte de o tenta sexuala ceea ce nu este bine si nu imi doresc ca ea sa aiba asa un dobitoc ca si mine care altceva decat gaura si sex nu vede in viata.
Vreau sa fiu baiatul acela care eram odinioara nu stiu sa vad lumea cu ochi mai calzi si fara sa ma gandesc ca as face sex cu toate... asta pana am cunoscut-o pe ea, de atunci ea este singura cu care mai vreau ceva macar atat am reusit ca si pana acum nu eram o persoana de incredere.

Si asa sta cu mine dupa ce am facut o gafa ma sustine si tot timpul e langa mine, in schimb cumva si parca simt o lipsa imi place sa fiu iubit si asa doar ca fiind obsedat nici indeajunsul iubit si dragalasit ( luat in brate pupat sunat si asa mai departe din partea ei ) mi se par foarte seci si reci, ceea ce nu sunt reale in realitate.

Asadar in viata asta masturbarea mi-a distrus, viata sportiva ( tin sa recunosc ca am avut noroc cu ea deoarece daca nu faceam sport de performanta eram si mai masturbator ), o parte din scoala, timpul, alimentatia corecta, si o parte buna din scoala.

Ceea ce chiar nu vreau sa imi distruga este:
Cariera ( chiar am cateva interviuri in domeniu IT si nu vreau sa imi bat joc de viata mea )
Si prietena ( chiar este cu mine la bine si la greu sustinataoare si mereu optimista ) dar nici asta nu vreau ca ea sa fie langa mine si sa fie o persoana nefericita in viitor nu vreau sa ii distrug viata daca eu sunt pagubasul.

Daca cineva are rabdare sa citeasca acest post l-am scris intr-o dimineata in graba la ora 7, o sugestie ar fi minunata.

Va multumesc foarte mult.
Kido22 ( Kido imi spune un coleg cu care tunez masini :-D )

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

O vizită la un psiholog ar putea să te ajute.

| sofisis a răspuns:

Nimfomania se tine sub control la PSIHOLOG sau SEXOLOG. Nu stiu cum de nu ti-a dat prin cap pana acum.
Si sincer, ar fi cazul sa discuti problema asta cu iubita ta. Asa e corect.

| Seba2013 a răspuns:

Solomon 16:32 Cel încet la mânie e mai de preţ decât un viteaz, iar cel ce îşi stăpâneşte duhul este mai greţuit decât cuceritorul unei cetăţi.

Trebuie constientizata calitatea de CURAJ ale vitejilor, aceasta calitate ii ajuta sa nu traiasca timorati, nu este confortabila starea, asa ca invata sa o stapaneasca, nu lasa ca frica sa ii stapaneasca o simt atat cat este nevoie pentru a rezolva problema. Asa este si pasiunea, are paramatrul ei, restul este impatimire si timorare.
Instinctul de conservare ne spune ca trebuie sa avem grija de noi, trabuie sa respingem tot ceea ce ne este daunator. Mai spune despre conservarea speciei.
Ceea ce ne este benefic, sunt dorintele familiare, restul sunt dorinte superfluue care nu ajuta la conservarea speciei, sunt parasute sau distante care mai mult iti incalzeste scula, nu merita sa le dai valoare si autonomie.

| JusTPauL a răspuns:

Cred ca ai si foarte mult timp liber, altfel nu vad cum ai putea sa te mastuebezi atata...
De exemplu eu cum vin obosit de la munca nu mai am nici un chef de masturbare, am avut perioade si de 2 saptamani fara sa ma masturbez...
Eu cred ca daca ai fi foarte ocupat si concentrat pe alte lucruri, n-ai avea cum sa te gandesti/masturbezi atata...acum radem glumim dar nu te doare pla dupa atatatea numere?

| ShamelessQboy a răspuns:

Tot o fata hiperactiva sexual te poate calma, când ținuse va cere sa faci mai mult sex decat ai tu chef, cumva te vei satura, nu nu te vei mai gândi atît la sex!
Creierul este cel mai important organ sexual!

| KlArt a răspuns:

Exista, undeva in lumea asta, o fata care sa te completeze.

| Butin a răspuns:

Esti nimfoman. Nu ai leac. Am avut un prieten care a lucrat in Anglia ca si curva masculina. Nu se ajunge usor acolo, dar din ce mi-a povestit a fost groaznic. Femei in varsta cu fel de fel de dorinte sado, urinari.etc 3 luni a rezistat si s-a cam saturat de pi... asta te-ar putea calma.

| Kido22 a răspuns (pentru Butin):

Sunt nimfoman corect si imi strica viata deoarece nu vreau sa fiu asa :-(.

Este o problema grava mai ales ca nu am eu control si putere de sine pentru a ma abtine de la masturbare, simt nevoia in continu.

Iar cand vine vorba de sex prefer sa imi satisfac partenerul deoarece eu oricum nu ma satisfac dupa o terminare asa ca la mine este relativ deja. Desi sincer sa fiu odata am facut sex ( dragoste daca pot sa ii spun asa ) si chiar am simtit implinirea, adica nu am mai simtit nevoia aia de terminare si sex continu pentru o perioada destul de lunga 24-48 de ore dupa care a revenit :-))))