| Andutsaa a întrebat:

Hey! Si voi treceti prin aceeasi perioada oare, sau eu am ceva?:-s.De cateva zile sunt mai mereu suparata, fara motiv, nu mai vreau sa vorbesc cu nimeni, nu stiu ce este cu mine. O asa-zisa "cea mai buna prietena" nu mai am, nici nu imi trebuie, cred, deoarece in mare parte ea ma facea mereu sa sufar.Sa revenim...la scoala cu colegii/colegele vorbesc prea putin, am o stare parca de neliniste, singura persoana cu care vorbesc este prietenul meu si nu parintii cum ar trebui, nu stiu nici eu de ce, poate pentru ca nu ma inteleg, mereu ma intreaba ce am, ce am...intr-un cuvant ma streseaza. Vreau sa fiu linistita, parca simt nevoia sa nu mai aud pe nimeni si sa ma lase toti in pace.Nu eram asa, nu am fost niciodata, mereu eram cu zambetul pe buze, mereu eu dadeam tonul la prostii, sa spun asa.
Poate e ciudat ce va spun, dar e adevaratsad! vreau si eu un sfat, ce sa fac in legatura cu asta.Multumesc frumos sad:*:*!

Răspuns Câştigător
| emma_6707 a răspuns:

Of stiu cum e am trecut si eu prin asta si uneori inca mai trec, doar ca spre deosebire de tine, am invatat s-o inteleg pe mama ca ea sa ma inteleaga pe mine si mai vorbesc si cu ea, in rest si eu tot cu prietenul meu vorbesc de probleme si tot cu el ma sfatuiesc. poate ca ti-au ajuns naumite lucruri pana la os si nu le mai suporti. s-ar putea si fi obosita... nu neaparat somnoroasa, doar obosita sa-ti mai dai silinta in anumite chestii. stiu prin ce treci, insa nu stiu sigur ce "remediu" ar fi la asta

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Stii ce mi se pare mie ciudat? Ca 90% dintre adolescenti se plang ca parintii nu ii intelegthinking Oare chiar asa sa fie? Parintii "te bat la cap","te streseaza" adica stau langa tine si iti spun ce e bine si ce e rau.Chiar crezi ca o sa mai fie oameni care o sa iti doreasca sincer fericirea si o sa vegheze asupra ei cum o acum parintii tai? Poate ca da, posibil nuwinkingCand toti te-au parasit sau crezi ca ca esti singur e de ajuns sa te gandesti cat de multe fac parintii tai pentru tine, in fiecare zi, la cate renunta doar ca sa te stie bine ai abia apoi sa te plangi ca nu iti dau voie sa faci cevawinkingIubeste-i cat ii mai ai langa tine pentru ca mai tarziu vei regreta aceste momente cand in locul unei voci va fi o poza.Gandeste-tehappy

| .::CyBeR::. a răspuns:

Stiu si eu am trecut prin asta pun pariu ca ai in jur de 14 ani, este doar o depresie, va trece in cateva luni, pana atunci citeste ceva amuzant.

| Andutsaa explică:

CyBeR exact atat am sad

| Andutsaa explică:

Onutzu nu pot sa spun ca nu ii iubesc, stiu ca ei imi vor binele...doar ca nu pot sa le spun lor, nu pot pur si simplusadsi nu ca nu ma lasa sa fac un anume lucru.Am cerut un sfat in legatura cu ce mi se intampla mie... dar multumesc frumos oricum :*!