| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua am si eu nelamurire dar as vrea sa imi raspundeti sincer Credeti sa barbatiilor (din ziua de azi) le mai plac virginele? adica credeti ca un barbat de 38-39 ar dori o relatie serioasa cu o fata virgina? mie sincer mi se pare ca totii vor sa evite fetele care sunt v si sa isi bata joc

Răspuns Câştigător
| Siaa a răspuns:

In primul rand nu e nimic rau in a fi virgina la 20 de ani.Consider ca e de apreciat acest lucru gandindu-ne ca abia daca mai gasesti fete de 17-18 ani inca virgine.
In al doilea rand, daca barbatul o iubeste nu il va interesa varsta sau virginitatea prietenei tale...

27 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Exista alte lucruri pe care le au in vedere, virginitatea pica pe un rol secundar.
Sa fie cu capul pe umeri, gospodina, econoama. Sa te poti intelege si sa te poti bizui pe ea.

| darrio2007 a răspuns:

O virgina se lasa greu pana ajungi sa o faci cu ea.Da, barbatii isi doresc acest lucru.Dar ar insemna sa faci dragoste cu un copil.La cat de repede fac sex fetele de azi.Cate mai apuca la 20 de ani(exemplu) sa fie virgine.Problema este doar lipsa de experienta a virginelor.Cred ca esti fata de postezi asemenea intrebare.

| teiube a răspuns (pentru darrio2007):

Da sunt fata si am o prietena cae e virgina si are 20 de ani ce e rau in asta

| darrio2007 a răspuns (pentru teiube):

Nu e rau.Nu ma intelege gresit.Este chiar foarte bine.Sunt din ce in ce mai rare asemenea cazuri.

| Awesom a răspuns:

Pai,e nasol cu o virgina, e greu s-o duci in pat, trebuie sa-i promiti cerul cu stelele, luna cu soarele ca sa fie pregatita sa stea ca scandura in pat cat timp tu incerci s-o exciti ca s-o aduci intr-o stare in care ca sa nu se mai gandeasca c-o s-o doara dezvirginarea.

| teiube a răspuns (pentru Awesom):

Dac e fata respective virgina asta nu inseama ca e si proasta nu are de ce sa o minta

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru teiube):

Are dreptate Awesom, o virgina are nevoie de prea mult, daca nu esti 100% compatibil cu ea nu merita atata "munca" si timp pierdut, pentru o experienta de 3 luni. Si in al 2-lea rand, eu la 38-39 de ani sper sa fiu insurat, cu copiii la scoala, nu sa incerc sa excit virgine. La aproape 40 de ani, unele femei raman insarcinate cu al 3-lea copil, din greseala, si ar vrea sa intre in pamant de rusine. Tu la varsta aia vrei sa incerci sexul? Sau ai 15 ani si vrei sa devii eleva porno al unui distrus batran, care a ajuns la varsta aia fara sa realizeze nimic, si inca umbla la agatat, crezand ca duce viata buna fara o femeie langa el.

| teiube a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Uite ca barbatul respectiv nu e insurat si nici nu are copii

| AlexanderAdrian a răspuns:

Mie nu mi se pare ca un barbat ce depaseste o anumita varsta mai are ce cauta de la o virgina si in nici un caz unul de 38 de ani, deja ..sincer acum, ce fel de virgina? poate doar o virgina la 25 de ani.

Nu cred ca vrea realmente cineva sa-si bata joc de o virgina, lucrurile sunt complicate insa ca sa sintetizez, unii barbati au un fetis si niste preconceptii legate de formarea unei relatii cu o virgina. Pe de o parte fetisul se refera la mandria personala a unora de a fi fost primii "sunt cel mai tare, am dezvirginat-o" iar pe de alta parte cred ca multi considera ca pot suda mult mai bine o legatura daca fata in cauza i-a cunoscut doar pe ei in mod intim, mergand pe premiza ca primul sarut, prima iubire si prima partida de sex nu se uita. Cred ca in ambele cazuri se greseste teribil dar e alegerea celor care cred in astfel de lucruri.

Revin insa, la 38 de ani sa tanjesti dupa o virgina nu mi se pare deloc normal. Cred ca ar mai merge daca el ar avea cel mult 30 de ani si ea minim 18. Si diferentele astea de varsta sunt importante, un 10 ani diferenta e deja mult daramite 20 25.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Acum am citit. Nu e absolut nimic in neregula daca fata are 20 de ani si inca e virgina. Sunt si baieti in situatia asta.

Insa ea 20 si el 40 imi pare rau cred ca diferenta e mult prea mare ca relatia asta sa fie una potrivita. Da, poate sa fie iubire, insa mai curand as paria pe aceeasi tema recurenta - ea fata tanara atrasa de barbati maturi iar el barbatul aflat in criza varstei mijlocii si care cauta una tanara sa-si satisfaca poftele. E drept ca si asa poate sa existe o iubire veritabila, in timp, insa parca m-as indoi de asta.

| sofisis a răspuns:

Un barbat de 38-39 daca ar gasi o virgina de varsta lui...ca presupun ca nu zici de unu de aproape 40 care sa stea cu una de 16-17 ani, nu vrea clar sa se complice cu asa ceva. Pentru ca e putin anormal ca o femeie sa fie virgina la aproape 40, in conditiile in care majoritatea femeilor de 40 au deja fete care la randul lor isi pierd virginitatea.
Daca a fost o greseala de ortografie si ai vrut sa scrii 18-19 ani, majoritatea barbatilor le evita pentru a le face un bine si nu pentru a-si bate joc. Realizeaza ca e bataie de cap si ca primul barbat inseamna ceva in viata unei femei, ei nu vor sa aiba responsabilitatea asta pe cap asa ca mai bine nu se baga.

| teiube a răspuns (pentru sofisis):

Fata are 20-21 de anidar zici ca are 40 la cat de matura si cu capu pe umeri e

| sofisis a răspuns (pentru teiube):

Pai la 20-21 nu e asa iesit din comun sa fie virgina. Totusi s-ar putea ca ezitarea lui sa nu aiba legatura cu virginitatea ci cu varsta in sine. Si se gandeste : frate, are 20 de ani si mai e si virgina...ce naiba.e pustoaica. Si pentru el e. O femeie matura nu e neaparat si maturizata emotional in ceea ce priveste sexul si dragostea. Se poate sa fie matura in gandire si comportament dar la capitolele astea sa fie dezvoltata la nivel mai mic.Si poate el vede asta si de aici reticenta.

| Alcyon a răspuns:

Unui barbat la 38 de ani, nu prea cred ca-i arde de asa ceva. Un om la varsta asta se gandeste la casa si copii, nu la cum sa o faca pe nu stiu ce duduie neprihanita sa aiba orgasme. Cel mai bine ar fi ca fata de 20 de ani, sa-si caute un baiat de varsta ei, si sa-si inceapa viata sexuala impreuna. E mai frumos si mai curat.

| teiube a răspuns (pentru Alcyon):

1 barbatul nu e casatorit si nu are copii iar fata de 20 de ani nu ii plac patieti de varsta ei ea nu se vede cu unul de 20 si ce va ba chiar nu ii suporta poate asa ca prieten

| Alcyon a răspuns (pentru teiube):

Intrebarea care se pune e de ce nu s-a insurat pana la varsta asta. O fi vreunul din barbatii aia fara capatai, care adora sa umble aiurea din floare in floare si pe urma iti vin cu povesti de genul: "nu am gasit femeia potrivita" laughing Am intalnit si eu de-astia. Am un sfat pentru prietena ta: sa caste bine ochii, ca tipii mai batraiori sunt unsi cu toate alifiile si te joaca pe degete de nu te vezi. Baietii de 20 de ani par mai naivuti si mai imaturi, dar sa stii ca sunt sanse mai mari sa te iubeasca sincer.

| teiube a răspuns (pentru Alcyon):

Da e bun sfatu dar daca ea in iubest si el la fel nu vad problema

Răspuns utilizator avertizat
| teiube a răspuns:

Sincer eu nu cred in chestia cu varsta mi se pare o prostie aduca sunt fete de 20 cu uni de 60 zeci asat cu varsta mi se pare pudoare falsa ce e rau ca ea are 21 si eu 38 si chiar se plac si se inteleg

| lex79 a răspuns:

Poftim?! 39-39?! cat are fata?!

nu mi se pare normal ca o fata virgina sa iasa cu un barbat de 38de ani! asta daca fata nu are si ea vreo 30-32(caz in care, nimeni nu o mai vrea virgina)

| teiube a răspuns (pentru lex79):

Si ce conteza varsta e clar nu intelegeti

| lex79 a răspuns (pentru teiube):

Conteaza ce varsta are ea. pentru ca da, pe una de 32 de ani nu o vrea nimeni virgina, pentru ca daca e virgina la varsta aia e defecta la mansarda (de pe la 24daca e virgina, e cam pierduta...).

daca ea are 20de ani si nu ii plac baieti de 20de ani sa caute unul cu 5-6ani mai mare, dar nu mai mult. nu de 39 necasatorit, pentru ca e exact ca si gagica de 32 de ani virgina, defect!

esti prea tanara si neexperimentata ca sa realizezi ca barbatul acela e defect si mai rau e ca refuzi sa deschizi ochii! ce relatii reusite stii tu in care cei 2 sunt tata si fiica(ca asta spune diferenta de varsta dintre voi- oana lis si zombi de langa ea, tu ai vazut cat sunt de penibili? ca ala e o fosila si acuma si ea arata groaznic, cand ar fi putut alege sa fie frumoasa langa un barbat frumos- in caz de nu stii frumusetea =tinerete. de asta cei mai frumosi oameni sunt bebelusii).

| teiube a răspuns (pentru lex79):

Sincer exagerezi nu sunt tata si fica ca doar nu a facut-o la 20 de ani si inca ceva nici mie ca femeie nu imi plac barbate de 20 si ceva si eu am o relatie cu unu de 38 si ne intelegem fff bine asa cred ca e doar falsa pudoare depide cum ai crecut o fata daca creste inconjurata de barbate maturii nu are cum sa iubeaca un pulifrici un barbat matur are experieta te protejeaza te poate ajuta pe cand unu de 20 si ceva numai la sex se gandeste eu de ex nu as support sa stau cu unu de 20 si ceva de ani in primul rad nu m-ar intelege eu vb de tribunal am un process si el sa se uite ca prostu tipu cu crae sunt si ne iubim ma intelege si chiar ma ajuta asa ca cred ca greseti dar de iri si moni ce sa mai zicem si au sta 5 ani impreuna si au si copil pe ei nu ii judeci si sa nu imi zici ca a stat pentru bani da e si asta dar nu numai asta nu poti sa stai cu om in casa zi de zi si sa te intrebi ce dracu cauti acolo si sa faci si copil fara sa il iubesti asa compartai ta e deprisos si in fond ontre oana si lis e o diferenta mult mai mare decta inte o fata de 20 si un barbat de 38

| lex79 a răspuns (pentru teiube):

Te rog invata sa pui semne de punctuatie! macar un punct, din cand in cand.
n-am vb de moni si iri pentru ca situatia acolo era una cu totul diferita si ar fi primul exemplu pentru care sa nu te implici intr-o astfel de relatie. ca in 5-6 ani de zile iti dai seama ca de fapt mosul ala nu e ce vrei tu. incepi si tu sa ai minte si sa-ti dai seama ca omu ala nu e pentru tine. eu stat 6ani cu cineva mai mare cu 10 ani decat mine. am o buna experienta si intelegere a situatiei si stiu ce zic cand spun sa caute pe altcineva mai tanar.

daca ala de aceeasi varsta cu tine, sau 5-6 ani mai mare nu stie despre ce vorbesti tu, inseamna ca l-ai ales pe el sa fie langa tine doar ca sa ai pe cineva la bratul tau. si cei de 25-26 sunt destepti si unii chiar realizati. si ei lucreaza in domenii: it, medical, legal. ai avea cu cine vorbi si despre ce. dar de fapt problema e ca unul de asta, destept, nu te cauta pe tine.de asta crezi ca toti sunt "pulifrici".(si la 26 de ani incep si ei sa se gandeasca la casatorie si familie, nu doar la sex. iar ala la 40de ani... cand ai sa ai tu 35 si ai sa vrei sex... ai sa cauti un madular tanar, ca ala de acasa miroase a fosila).

in fine, fiecare doarme cum isi asterne. sa va luati in brate amandoua cand o sa realizati in ce relatii aiurea sunteti.

| teiube a răspuns (pentru lex79):

Nu mi se pare aiure deloc daca amandoi sunt de acord cu relatia si se inteleg eu un a nu as putea sa ma inteleg cu unu de 20 si cev ade ani since cred ca esti de 50 de ani si gandesti demodat nu intelegi situatia

| Alcyon a răspuns (pentru teiube):

N-ai decat sa faci cum crezi si end of story. Fiecare doarme cum isi asterne. Toate-s cu dus intors in viata. Barbatii de 38-40 de ani sunt realizati profesional sau material, dar dupa cativa ani cam inchina steagul. La 50+ de ani, nu i se mai scoala decat cu viagra. Iar tu, o sa vrei s-o faci (ca abia pe la 30 de ani, ii dai de gust cu adevarat) si el n-o sa mai poata. Ca sa nu mai spun ca pe la varsta aia, apar si problemele de sanatate. O sa vrei atunci sa ai unul tanar...